Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Veszprémbe viszi szimfonikus nagykoncertjét a Magashegyi Underground

Veszprémbe viszi szimfonikus nagykoncertjét a Magashegyi Underground

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 06. 10.
Megérkezett A végső rítus magyar előzetese
2025-05-23 08:43:09

Nyáron a hűs moziteremben borzonghatunk a legújabb ördögűzős horroron,   A végső rítus   című filmen

Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez
2025-05-22 09:12:01

Otthonából üzent a magyar rajongóknak a hamarosan Budapesten koncertező világsztár. Új album, új film, új

Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában
2025-05-21 10:29:17

A Divatja múlt című kiállításon Schäffer Zsuzsa fekete-fehér divatfotóit láthatjuk, melyek 1990 és 2001

JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
2025-05-20 09:10:38

A mindössze 23 éves, osztrák-filippínó kontratenor, JJ, a „Wasted Love" című balladájával elsöprő

további bejegyzések a szerzőtől »

Nyári fesztiválturnéjának két legfontosabb fellépésére készül a Magashegyi Underground. A zenekar csaknem ötven muzsikussal ad rendhagyó, szabadtéri szimfonikus koncertet július 7-én a Veszprémi Utcazene Fesztiválon. Ezt megelőzően pedig június 20-án az idei első önálló, fővárosi szabadtéri koncertjét tartja a Zöld Pardonban.

A Magashegyi Underground tavaly novemberben a budapesti Művészetek Palotájában mutatta be Szimfonik Remix című koncertjét. A közönség újragondolt formában nagyzenekarral, kórussal és ütősökkel hallhatta a legnagyobb slágereket, például a Metróhuzat, a Szeplős váll és a Szívtakarítás című dalokat. A siker óriási volt, a jegyeket elkapkodták, ezért a zenekar úgy döntött, hogy idén szimfonikus nagylemezt készít. Az Ezer nap című album hangulatából a Magashegyi Underground februárban ugyancsak a MüPában, de már a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyteremben adott ízelítőt, szintén teltház előtt. A rendhagyó élményben július 7-én a Veszprémi Utcazene Fesztivál látogatói is elmerülhetnek, ugyanis a rendezvény egyik kiemelt programja lesz Bocskor Bíborkáék szimfonikus koncertje.

- Ez egy különleges, egyszeri alkalom lesz, hiszen kilépünk a hangversenyterem falai közül. Felszabadult, közvetlen koncertre készülünk, mert a fesztiválközeg és a szabadtér minden bizonnyal más köntösbe öltözteti a dalainkat. Velünk lesz a Talamba Ütőegyüttes, a Harmónia Garden Orchestra és a Discantus énekegyüttes, vagyis csaknem ötvenen állunk majd a színpadon. Játszani fogjuk a legismertebb számainkat és az őszre várható új, szimfonikus nagylemezünk már elkészült szerzeményeit is, például a Rázz fel című dalt – mondta Bocskor Bíborka, a Magashegyi Underground énekesnője.

A rendhagyó veszprémi fellépés előtt a kísérletező kedvű zenekar Budapesten is megtáncoltatja a közönségét, hiszen a Magashegyi Underground június 20-án este 8 órától a Zöld Pardonban lép fel. Itt ugyan nem lesznek szimfonikusok, de szokványosnak ez a koncert sem nevezhető.
- Az elmúlt hetekben sok időt töltöttünk a próbateremben, hogy a nyári szezonban az első önálló, budapesti szabadtéri koncertünkre felfrissítsük a dalaink hangzásvilágát. A repertoárban a régi és az új szerzemények egyaránt szerepelnek, és vendégünk lesz Gálos Ádám, az Intim Torna Illegál zenekar dobosa – tette hozzá Bocskor Bíborka.

A Fogyó Hold felé című dal szimfonikus átirata:

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zöld Pardon Koncert Magashegyi Underground Zene Művészetek Palotája Veszprém megye

Ajánlott bejegyzések:

  • Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén
  • Tizedik alkalommal látható a Hagyományok Háza Újévköszöntő műsora Tizedik alkalommal látható a Hagyományok Háza Újévköszöntő műsora
  • Harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját Harmadik alkalommal rendezik meg a Nemzetközi Cigány Dal Napját
  • Kezdődik a Fesztivál Akadémia Budapest Kezdődik a Fesztivál Akadémia Budapest
  • Újra Veszprém lesz az operett fővárosa Újra Veszprém lesz az operett fővárosa

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr897908080

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard