Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Film készül a Nobel-díjas villanyszerelőről

Film készül a Nobel-díjas villanyszerelőről

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 07. 02.
Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
2025-06-13 07:51:00

A MÁNE júniusban ismét Erdélybe látogat, hogy az „Édeskeserű” című előadásával négy város

Az első amerikai űrhajósnő élete
2025-06-13 06:00:00

Sally Ride az első amerikai nő volt az űrben, és egyike azon keveseknek, akik csendben írtak történelmet. A

A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
2025-06-12 16:52:00

7 év után újra Budapesten lép fel a világ legismertebb gospelkórusa, a Harlem Gospel Choir! Egy este Marvin

A sztárok fotósa, a város fia – Szipál Márton előtt tiszteleg Debrecen
2025-06-12 10:39:26

Fény, élet, örökség – Szipál Márton életművét ünnepli a debreceni MODEM, egy grandiózus tárlattal.

további bejegyzések a szerzőtől »

Andrzej Wajda lengyel filmrendező a hét végén befejezte a Lech Walesáról, a Szolidaritás szakszervezet történelmi vezetőjéről szóló játékfilmjének forgatását. Az alkotás premierjét 2013 elejére tervezik.

fotó: answers.com
A 85 éves világhírű rendező és stábja tavaly ősszel vágott bele a munkába: azóta összesen 55 forgatási napot töltöttek együtt Varsóban és Gdanskban. Az utolsó jelenetek a gdanski hajógyár területén készültek. Wajda a filmet élete legnagyobb kihívásának nevezte, mert "egy rendkívüli hősről szól, aki valós győzelmet aratott, a lélek győzelmét". Ezzel indokolta azt is, hogy a színészek által megelevenített történelmi események jeleneteit a vágáskor korabeli dokumentumfilmekkel vegyíti.

A rendező ugyanakkor tisztában van azzal, hogy a Lech Walesát hősként bemutató filmje jobb befogadásra számíthat külföldön, mint Lengyelországban. Nem zárja ki, hogy Janusz Glowacki író forgatókönyve alapján készülő játékfilmjével többeket magára haragíthat, hiszen Lech Walesa megítélése megosztja a lengyel közvéleményt: a független Szolidaritás szakszervezet alapítójáról és későbbi lengyel államfőről sokan úgy tartják, hogy a kommunista belügy besúgója volt.

Andrzej Wajda először foglalkozik kimondottan az egykori villanyszerelőből lett Nobel-díjas politikus életével, míg a Szolidaritásnak már korábban is szentelt filmet: az 1981. évi cannes-i fesztivál Arany Pálmájával díjazott Vasember című alkotásában az igazi Walesa is feltűnt. A 4 millió eurós (1,2 milliárd forintos) büdzsét a lengyel filmintézet mellett szponzorok biztosították.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Film Lengyelország Történelem Filmpremier

Ajánlott bejegyzések:

  • Ki volt az egyetlen, akit Sztálin igazán szeretett? Ki volt az egyetlen, akit Sztálin igazán szeretett?
  • Az első amerikai űrhajósnő élete Az első amerikai űrhajósnő élete
  • Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
  • David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr547908700

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard