Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Ma startol az EFOTT

Ma startol az EFOTT

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 07. 03.
Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
2025-06-23 11:34:56

Világsztárok, hazai kedvencek, több mint 200 fellépő, öt nagy színpad és négy napnyi megállíthatatlan buli

Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
2025-06-21 06:00:00

Közös főzések, új kultúrák felfedezése, és egy jó ügy támogatása. Az UNICEF havonta egy új ország

Benson Boone letarolja a nyarat – itt az új album és videóklip
2025-06-20 11:29:57

Benson Boone nem kegyelmez 2025 nyarának: új albuma, az American Heart mély érzelmekkel, nagyívű dallamokkal és

„Ennyike?” – A kérdés, amit nem lehet megkerülni
2025-06-19 08:46:51

A 25. ARC közérzeti pályázat az idén is felelősségteljes, igazságkereső és felszabadító képkészítésre

további bejegyzések a szerzőtől »

Ma kezdődik Velencén, a Velencei-tó partján az ország legrégebbi és legnagyobb hallgatói fesztiválja, az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozója (EFOTT).

Az idei rendezvény július 8-ig várja a kikapcsolódni, szórakozni vágyó fiatalokat. A házigazda felsőoktatási intézmény a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem lesz. Az élvonalbeli magyar zenekarok mellett külföldi zenészek is fellépnek az EFOTT-on. Érdekesség, hogy a szokásoktól eltérően ezúttal két nagyszínpad is várja a közönséget.

A zenei kínálat rendkívül színes. A nyitónapon a Csík Zenekar koncertezik olyan sztárvendégekkel, mint Presser Gábor vagy Dresch Mihály. A következő négy napon színpadra lép mások mellett a Tankcsapda, a Quimby, a Kiscsillag, a Hősök, Ganxsta Zolee és a Kartel, a Balkan Fanatik, a Compact Disco, a Carbonfools és a Bëlga. Az elektronikus zenék kedvelőinek a legnépszerűbb magyar dj-k mellett a jamaikai származású Roni Size is forgatja a lemezeket. A nosztalgia jegyében lép fel Velencén Dr. Alban és a Brooklyn Bounce is.

A zene mellett fontos szerep jut a színháznak: a Szkéné Színház előadói és vendégművészei minden este fellépnek a fesztiválon. Megtekinthető lesz többek között Pintér Béla és Társulata Parasztopera című produkciója vagy a Nézőművészeti Nonprofit Kft. A fajok eredete című előadása.

A szervezők nagy hangsúlyt helyeznek a sportra, valamint az energiatakarékosságra és a környezettudatosságra. A strandolási lehetőség mellett wakeboard, kosárlabda, strandfoci, tenisz, röplabda, kerékpár, valamint túra- és sárkányhajózási lehetőségek várják a fiatalokat. A környezettudatosság jegyében öt, áramfejlesztővé épített kerékpárt is felállítanak a fesztiválon: az egyik színpadnál a naponta hatórás programhoz szükséges energiát 24 óra megállás nélküli tekeréssel lehet szolgáltatni. Biciklire pattannak a Showder Klub közkedvelt humoristái mellett a zenészek és a hallgatók is.

Ezúttal az EFOTT is készpénznélküli fesztivál lesz: idén már kizárólag fesztiválkártyával lehet fizetni a rendezvényen. Az EFOTT Magyarország legrégebbi kulturális és könnyűzenei fesztiválja, 1976 óta rendezik meg különböző helyszíneken. A fesztivál az elmúlt két évben folyamatosan látogatócsúcsot döntött. Pécs-Orfűre és Szolnokra is csaknem hetvenezren látogattak el.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Zene EFOTT

Ajánlott bejegyzések:

  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében
  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben Pünkösdi Örökség Ünnep – Élő hagyományok és közösségek a Skanzenben
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr377908738

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard