Több múzeum költöztetésével, részben új épületekkel megújul a Városliget. Hat év múlva készülhet el a Múzeumi negyed, melynek a koncepció szerint évi egymillió látogatója lehet.
A Múzeumi negyed kialakítását két éves ciklusokban tervezik: két év múlva elkészülhetnek a tervek, négy év múlva kezdődhet az építkezés, és hat év múlva megtörténhet az átadás. L. Simon László, az Emberi Erőforrások Minisztériuma kulturális ügyekért felelős államtitkára a Kossuth Rádióban elmondta, azért ezt az ütemezést határozták meg, mert idén ősszel zárulnak le azok az uniós tárgyalások, amelyek meghatározzák, mennyi szabad forrás lesz 2014 után. Jövő tavaszra derülhet majd ki, hogy ebből mekkora összeg fordítható a kulturális ágazat fejlesztésére. Ezért a kormány által most elfogadott anyag a fő koncepciót tartalmazza, a részletek kidolgozása pedig 2013 végéig történik meg. 2014-ben indul az Unió új támogatási időszaka, ennek ismeretében írható ki a Múzeumi negyed építésének pályázata. Valószínűleg 2015 második felében, 2016-ban indulhat az építkezés, és a következő ciklus végére épülhet fel az összes múzeumi épület.A kormány a fővárosi múzeumfejlesztésre körülbelül 60 milliárd forintot szeretne fordítani. A múlt heti ülésen arról született döntés, hogy támogatja a Múzeumi negyedbe kerülő új múzeumépületek felépítését, s hogy milyen feladatkörrel rendelkező múzeumok hova kerüljenek a Városligeten belül. A konkrét látványtervek azonban csak a pályázatok elbírálása után lesznek ismertek, mondta L. Simon László.
A Szépművészeti Múzeum és a Nemzeti Galéria egyesítése augusztus 31-ig megtörténik. A két intézmény összevonására a kormány tavaly biztosította a forrásokat, a Nemzeti Galéria pénzügyi konszolidációjához pedig újabb 160 millió forintra lesz szükség. Az intézménynek nagyon sok kifizetetlen rezsiszámlája van, de még nem kapta meg azt az 50 millió forintot sem, amelyből az elbocsátott dolgozók végkielégítését fedezik, magyarázta az államtitkár.
Forrás: Hirado.hu