Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A ''minden(kire)ható'' Mona Lisa

A ''minden(kire)ható'' Mona Lisa

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 07. 19.
Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
2025-09-16 08:30:00

Új műsorral, látványos színpadi megoldásokkal és egy titokzatos vendéggel tér vissza Budapestre a

Az identitás és természet határán – Leopold Bloom Díjjal ismerték el Dezső Tamás munkásságát
2025-09-16 07:00:00

Nyolcadik alkalommal adták át a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat, amelyet idén Dezső Tamás nyert el az

Az év egyik legjobban várt filmje tarolt a CineFesten
2025-09-15 12:00:00

Hétvégén ért véget a 21. CineFest Miskolci Nemzetközi Filmfesztivál, melyen Joachim Trier új alkotása

ONE MORE LIKE: A magyar sportdráma, ami meghódította Las Vegast is
2025-09-15 10:10:01

A ONE MORE LIKE című magyar sportdráma a hétvégén Batumiban és Las Vegasban is diadalt aratott: a provokatív

további bejegyzések a szerzőtől »

Eltekintve attól, hogy a nagy klasszikus alkotások mellett néha határesetnek számít rengeteg emberi termék, tágabb értelemben a művészet általános fogalomként használható az összes teremtő szándékra, amit emberi törekvés mozgat.

Még akkor is, ha evel a szemlélettel nem tudunk teljesen azonosulni és a művészet lényét a lehető legszűkebb módon értelmezzük. A század művésze a termelő ember. Az aberrált. A korszerű. Az üres zsibbadó.

A káosz prófétája. A mindenből alkotó: kávéból, pirított kenyérből, szalámiból. A semmitmondó, aki hasonló jellemzőkkel rendelkező társadalmat igényel, amely beadja a derekát a fluxus ''áramlásának '', elmosva a határokat a mindennapi élet és a művészet között. Talán a század művésze ennek a kettősségnek a harmóniájára törekszik.

A művészet ősidők óta e harmónia keresése körül bolyong, és ez rengeteg kérdést feltételez: mi más a harmónia, ha nem valamely eszmének és a mű anyagi hordozóinak helyes aránya? Hogyan lehet összemérhetetlen dolgokat, eszméket, anyagokat egyensúlyba hozni? Természetesen a század ''harcosait'' ezek a kérdések nagyonis foglalkoztatják, de nehéz megálapítani, hogy Leonardo Mona Lisája és a szalámi között felmerülhet-e bármilyen aránykérdés.
Íme néhány rendhagyó Mona Lisa reprodukció: a hamisan mosolygó nő szalámiból, kávéscsészékből, vonatjegyekből, Red bull dobozokból, régi számítógép alkatrészekből és egyéb szokatlan tárgyakból:

Mona Lisa kávéscsészékből. A 20x13 méter nagyságú képet nyolc fő három óra alatt rakta ki, több mint 3.600 csésze kávé, valamint közel 600 doboz tej felhasználásával.



A több mint 320.000 darab régi vonatjegyből kirakott Mona Lisa három hónap munkát igényelt. (Japán)



Az ételművészeket sem hagyta hidegen Leonardo da Vinci. Rízsből, tofuból, valamint szalámiból formálták újra a nagy klasszikust. (Oroszország)



A Red Bull még Mona Lisának is szárnyakat adott. 1997 óta a vállalat számos versenyt tart különböző városokban, melyekre az energiaital dobozából készített műalkotásokkal lehet benevezni.



Az Asus számítógépgyártó cég tisztelgése Leonardo da Vinci előtt vagy hatásvadászat, marketing fogás? Régi alaplapokból készült reprodukció. (Tavjan)



Ez a sokolodalú művészet igen színes és csábító, de élhetetlen világba vezet. Mindenki művész, minden művészet: ha pedig ez így van, akkor mi szükség van egyetemi művészképzésre? Hogy valóban kulturális változásról, visszafejlődésről van itt szó vagy csupán kreativitás-túltengésről, nehéz volna megállapítani. Addig is alkossunk Mona Lisát!

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Erdély Festészet

Ajánlott bejegyzések:

  • Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben Taste of Transylvania 2026 – Székelyföld ízei a Skanzenben
  • Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes Édeskeserű turné: Erdélyi körútra indul a Magyar Állami Népi Együttes
  • Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán Erdélyi Táncházzenészek Találkozója Borospatakán
  • Két hangon Két hangon
  • Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el Kelemen Lászlót Kossuth-díjjal ismerték el

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr147926292

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard