Vannak az elkapott pillanatok fotói. A most következő lenyűgöző képhez rengeteg csillagnak kellett együtt állnia, hogy ebben a formájában jöhessen létre, és elindulhasson világkörüli útjára.
Egy vulkán, forró lávával borítva, szakadó eső, reflektoros megvilágítás, egy jó fényképezőgép, egy szerelmes pár és elszánt, bátor barátaik. Ha csak a felsorolt összetevők egyike is hiányzik, valószínűleg nem ugyanezt a képet látnánk ma a világhálón terjedni. A Honoluluban élő fotós, Dallas Nagata White áll a kép hátterében, amelyet a hawaii-i Kilauea lávafolyam előtt készítettek. Pontosabban nem csak a háttérmunkálatokban, hanem a felvétel szereplőjeként is láthatjuk a hawaii-i fotós hölgyet. A kép ugyanis a helyszínen készített utolsó felvétel volt, mikor a lány férje hirtelen berántotta őt a képbe egy csók erejéig. „Már több fotót készítettem a barátaimról az esőben, mikor úgy döntöttem, én is szeretnék rajta lenni egyen” – ír White mű történetéről Google+ oldalán. „A kamerám már az állványon állt a megfelelő képkivágással és fókusszal, így az egyik barátomat csak arra kellett megkérni, hogy nyomja le a gombot, a másik pedig a reflektort tartotta a háttérben.”A hawaii-i fotósnak természetesen a felvétel elkészülte után számolnia kellett a Photoshoppal gyanúsítók hadával. „Az egyetlen Photoshop effekt, amely a kész képen látható az eredetinek kiélesítése, mikor az átméretezést végeztem” – mondta el a My Modern Metropolis újságírójának kérdésére. „A Lightroom program beállításait én szívesebben használom a fénykép elkészítésének munkafolyamatában. Őszintén, nem is lenne energiám a sok photoshop-os manipulációhoz…”
A fénykép visszhangja pedig hatalmas: főként pozitív reakciók érkeznek a fotóshoz. „Mindenki, az átlagos Joe-tól kezdve a profi fotósokig nagyon szereti a képet, és sokakat inspirált a felvétel, elmondásuk szerint” – mesélte lelkesen a fiatal fotográfus. „Egy spontán képről van szó, amit egy vakáción készítettünk, és csak egy oldala a munkámnak, de nagyon örülök, hogy ennyi ember láthatja a világon.” A fénykép valóban beutazta a Földet: nevezték a National Geographic utazók fotóversenyére (National Geographic Traveler Photo Contest), és a Huffington Posttól kezdve a Glamour Magazinon keresztül rengeteg médiafelületen megjelent.
White válaszolt arra a kérdésre is, milyen érzés egy aktív vulkán közvetlen közelében lenni. „Kellemesen meleg volt, mikor a láva mellett álltunk. A folyam gyorsan lehűlt, ezért annyira lassan mozgott, hogy csak egyszer kellett pár lépést hátrálnunk a több óra alatt, amíg ott voltunk. 2-3 méterre tudtuk megközelíteni a lávát mielőtt kellemetlen forróság ért volna el minket. Bármikor elindultunk vissza az út fele, belefutottunk egy nyílt lávafolyóba, amihez nem tudtunk közel menni anélkül, hogy megégetett volna.”
Sok kép mögött húzódhat hasonló (bár sokszor kevésbé extrém) élmény. De vajon hozzátesz a háttértörténet ismerete a fénykép értékéhez és befogadásához? Tisztán az eredmény, a kész mű számít, vagy az emberi kíváncsiságunk kielégítése is legalább ilyen fontos?
via My Modern Metropolis