Thomas Maincent tervező egy elképzelt pókfarm létrehozásán dolgozik – a pókok által termelt fonál ugyanis rugalmassága révén rendkívüli anyagnak számít, nagy mennyiségű betakarítása pedig biológiai, technikai felhasználását tenné lehetővé.
A brüsszeli ipari formatervező, Thomas Maincent legújabb munkája egy pókfarm működését mutatja be. A cél a pókselyem betakarítása lenne, melyeket aztán a ruhák, az autók, illetve különféle gyógyászati eszközök vonatkozásában hasznosíthatnának.A tudósok már jó ideje tanulmányozzák a pókfonál rugalmasságát, teherbíró képességét, erejét, valamint a biológiai rendszerekben való felhasználhatóságát. Számos laboratórium szakemberei kísérleteznek azzal, hogy a fonálból kinyerjék a fehérjéket, s golyóálló mellényekbe építsék, vagy éppen mesterséges bőrt hozzanak létre a segítségével.
A pókfarm létrehozása azonban jókora akadályokba ütközik: a pókok ugyanis rendkívüli módon ragaszkodnak a területükhöz, s félő, hogy saját territórium híján felfalnák egymást. Maincent terveiben egy olyan sokemeletes beltéri „gazdaság” szerepel, ahol a pókok elegendő hellyel és élelemmel rendelkeznek ahhoz, hogy békésen élhessenek egymás mellett.
via: explorerworld.hu