Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Háborúra buzdít a tévéműsor

Háborúra buzdít a tévéműsor

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 08. 15.
Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez
2025-05-22 09:12:01

Otthonából üzent a magyar rajongóknak a hamarosan Budapesten koncertező világsztár. Új album, új film, új

Ingyenesen megtekinthető új kiállítás a PaperLab Galériában
2025-05-21 10:29:17

A Divatja múlt című kiállításon Schäffer Zsuzsa fekete-fehér divatfotóit láthatjuk, melyek 1990 és 2001

JJ megnyerte az Eurovíziós Dalfesztivált, melyben a Budapest Scoring Orchestra is közreműködött
2025-05-20 09:10:38

A mindössze 23 éves, osztrák-filippínó kontratenor, JJ, a „Wasted Love" című balladájával elsöprő

Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
2025-05-19 15:30:44

A Barabás Villa kertjében idén nyáron valódi színházi ünnep bontakozik ki – minden este más világ, más

további bejegyzések a szerzőtől »

Kilenc békedíjas szólította fel az NBC televíziót, hogy vegye le műsoráról a "háborút és fegyveres erőszakot dicsőítő" valóságshow-t.

fotó: nj.com
Kilenc Nobel-békedíjas, köztük Desmond Tutu visszavonult dél-afrikai érsek szólította fel az NBC televíziót, hogy vegye le műsoráról a Stars Earn Stripes című, nézetük szerint a "háborút és fegyveres erőszakot dicsőítő" valóságshow-t.

"A háborús felkészülés nem szórakoztató, nem is mulattató" - fogalmaztak nyílt levelükben a Nobel-békedíjasok a hétfő este indított valóságshow ellen tiltakozva. Az NBC műsorában ugyanis olyan hírességek, mint Nick Lachey énekes vagy Sarah Palin volt alelnökjelölt férje, Todd egy-egy igazi katonával párban egymás ellen küzdenek szimulált harci feladatokban, amelyek során a többi között helikopterről ugranak le vagy nagy hatótávolságú fegyverekből tüzelnek.

A producerek szerint az adás, amelyet a nyugállományú Wesley Clark tábornok vezet, "az amerikai hadseregben szolgáló katonák és katonanők előtt tiszteleg". A tiltakozók azonban kétségbe vonták, hogy a műsor bárki előtt tisztelegne, szerintük inkább a "háború és a fegyveres erőszak dicsőítésének szégyenletes hagyományát" folytatja. A valódi háborúban "emberek, katonák és civilek halnak meg, ami minden, csak nem mulatságos" - hangsúlyozták, és a program leállítására szólították fel a tévétársaságot.

A 80 esztendős Tutu mellett Jody Williams amerikai politikai aktivista, az észak-írországi Mairead Maguire és Betty Williams, valamint Jose Manuel Ramos-Horta volt kelet-timori elnök, Adolfo Perez Esquivel argentin művész, a guatemalai Rigoberta Menchu Tum, Shirin Ebadi iráni ügyvéd és Óscar Arias Sanchez volt Costa Rica-i elnök írta alá a petíciót.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Amerika Botrány Lavór Tv-műsor

Ajánlott bejegyzések:

  • Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki Átadták az Artisjus-díjakat – Geszti Pétert alkotói életműdíjjal tüntették ki
  • Jubileumi koncertet ad a PASO Jubileumi koncertet ad a PASO
  • Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
  • Budapesten alkot magyar zenészekkel Cher és Celine Dion dalszerzője Budapesten alkot magyar zenészekkel Cher és Celine Dion dalszerzője
  • Ezek a legjobb magyar ízek 2025-ben Ezek a legjobb magyar ízek 2025-ben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr527909876

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard