Napjainkban több megújuló energiaforrás felfedezéséről hallhatunk. Az amerikai művész meglehetősen szokatlan módszert választott saját kertjében.
A rajzfilmekben ötletet jelző lámpa gyulladhatott ki a fotós, Caleb Charland fejében, mikor a projektjéhez való ihlet megérkezett. Ezen a vonalon indulhatott tovább, mikor meglehetősen szokatlan és időigényes fotóit létrehozta. Ami biztos, hogy a sikeres alkotásokhoz minden esetben szükség volt a kigyulladó fényre.A fotós a művészet és tudomány pozitív végeredményű keveredését mutatja be az elektromosságot, tüzet és mágnesességet felhasználó fényképészeti kísérleteivel. A most látható sorozatban gyümölcsöket, pénzérméket, sőt még ecetet is használt, hogy energiát szolgáltasson a fényforrásoknak a hosszú záridejű fotókon.
A lentebb látható almákat ábrázoló képet egy csaknem 11 órán át tartó beállítás előzte meg. Charland gondos mozdulatokkal kalapálta a 300 cinkkel borított, galvanizált szöget az almákba, és rézdrótokkal vezette az áramot a hagyományos állólámpához (a cink reakcióba lép az almákban található savakkal, és elektromosságot hoz létre).
A következő videón betekinthetünk a hosszadalmas folyamat egyes munkafázisaiba. Ezzel lehetővé válik a technika elsajátítása is, ha valaki kedvet érez az alternatív alkotáshoz.
via This Is Colossal