A katonai repülőgépek látványától általában nem várjuk el a különlegességet és szépséget. Kivétel akkor, ha úgy tekintünk a légi járművekre, mint művészek festővásznára.
Egy galériatulajdonos, Eric Firestone eredeti ötletével először 2010-ben jelentkezett. Ekkor jött létre a Körtúra: Művészet a repülőgép-temetőből (Round Trip: Art From The Bone Yard) című projekt. A művészeknek Firestone kreatív alkotói felületeket biztosított. A sivatagi „temetőkben” hagyott antik repülőgépeket a művészek nagyméretű vásznakként élesztették újjá.A brazíliai utcai művész Nuncától kezdve, a Los Angeles-i kötődésű Retnán át több mint 30 művész élhette ki kreativitását, és hozhatott létre a fém óriásokból lenyűgöző látványvilágú szobrokat. Az alkotók közül sokan a repülőgépek múltja által sugárzott speciális jelenségből indultak ki, amit Firestone úgy jellemzett, mint a „háború hideg gépezetei”.
Talán a legszembeötlőbb és kifejezőbb alkotás a Nunca által átalakított szerkezet. A repülőgép szinonimájaként használt vasmadár kifejezés most a látványvilágban is megjelenik: a sast utánozó gép minden egyes tollpihéje részletesen kidolgozva jelenik meg a fém felületen.
via Inhabitat