Az amerikai művész fotósorozata megkérdőjelezi a világról alkotott nézeteinket. Egyszerű jeleneteket és tájképeket láthatunk úgy, ahogy eddig még soha.
Kihívást jelent, mire megfejtjük Josh Sommers szürreális képeit. Legújabb sorozatán, amely a Távlati vetület (Stereographic Projections) címre hallgat, hidakról, mezőkről, felhőkarcolókról, fákról és sivatagról készített tájképeit helyezte egy újabb horizontra – amely ebben az esetben távol áll a megszokott vízszintestől.A fotókon a valóság befogadása ezért teljesen megváltozik. Az egyszerű kétdimenziós teret megjelenítő fényképeket hasonló technikával csavarta meg, mint ahogy egy világtérképet földgömbbé alakítanánk – ezzel érte el a nem mindennapi látványvilágot. Ahhoz, hogy létrehozzon egy ilyen képet, Sommers átlagosan 17 felvételt készít a helyszínen, és 360 fokos panorámát hoz létre belőlük.
A sorozat darabjai a különleges technikánál fogva önmagukban is figyelemfelkeltőek: mindegyik egy furcsa unvierzum különálló bolygójának is tűnhet. Az egyik képen akár a Kis Hercegben megismert sziszifuszi munkát végző lámpagyújtogatóval találkozhatnánk. Egy másik égitesten a tehén áll a világ közepén, miközben egy autó a gravitációt meghazudtolva fejjel lefelé halad. De felfedezhetünk elsivatagosodott és zölden burjánzó növényekkel fedett bolygókat is. A képsorozaton végignézve úgy tűnhet, mintha egy furcsa álomban zuhannánk a spirálok közepe felé.