Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Indul a kilencedik Design Hét

Indul a kilencedik Design Hét

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 09. 28.
Szárnyakat adni a jövőnek
2025-05-08 18:00:00

Folyamatosan eleget téve az egyre bővülő nemzetközi érdeklődésnek is, a MÁNE a hazai közönségre

Új előadással varázsolta el a gyerekeket az Etnofon Zenei Társulás
2025-05-07 18:00:00

A MÜPA színpadán bemutatott zenés irodalmi utazás ezúttal az általános iskola alsó tagozatosainak szólt –

Két hangon
2025-05-07 09:57:00

A Várfok Project Room következő kiállításaként két generáció, két médium és két világ mégis egy, az

Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház
2025-05-05 18:14:59

A  Helló Erkel! – Beköszönünk  című produkció az új, 2025/26-os évad repertoárjának legismertebb

további bejegyzések a szerzőtől »

Slow Life, Slow Cities, Slow Gardening, Slow Sex, Slow Fashion, Slow Travel, Slow Living, és ezen a héten pedig Slow Design!

Idén kilencedik alkalommal kerül megrendezésre Budapesten a Design Hét, szeptember 28. és október 7. között. A fesztivál díszvendége Finnország lesz, a Fiskars Village által az ország kulturális, iparművészeti, design és gasztronómiai értékeit ismerhetjük meg, a pop-up étteremben a kortárs finn gasztrokultúrával, míg a pop-up üzletben a Fiskars Village-ben készített termékeket lehet majd megvásárolni.

A 10 napos rendezvénysorozat alatt számos program közül lehet választani. A 14 Nyitott Stúdióban bepillantást nyerhetünk a hazai kreatív műhelyek életébe, többek között ellátogathatunk Tamara Barnoff, Sármán Nóra, Anna Amélie showroomjába, a Flatlab közös alkotóterébe, az egyedi női kerékpárokat készítő Csajbringa Műhelybe és nem utolsó sorban megnézhetjük, hogy hol dolgozik a PropClub, akik olyan hollywoodi produkciókban dolgoztak már, mint a Borgiák, a Hellboy II – Az Aranyhadsereg, vagy a Nicholas Cage főszereplésével forgatott Boszorkányvadászat.

A Design Túrák során felfedezhetjük Lajta Béla épületeit, Lotz Károly freskóit, szervezett keretek között barangolhatunk a Köztársaság tér néven ismert II. János Pál pápa téren egészen az OTI Palotától az Erkel Színházig. A manapság már elmaradhatatlan gasztro szekció számos édességből (Rózsavölcsi Csokoládé, Sugar, Cukorka) és némi sósból áll az Olimpia étterem és a Fruccola jóvoltából.

De mielőtt elmerülnénk a programrengetegben, szeretnénk nektek pár kihagyhatatlan, számunkra kedves eseményt ajánlani:

1. Best of Stilblog szombaton 12-től a Toldi Moziban:
Aki szereti a különleges hangulatú belső tereket, a használati tárgyak, épületek, fotózás és a divat szerelmese, egyszóval érdeklődik a hazai és külföldi design és tervezők munkái iránt, annak kötelező olvasmány a Stilblog. A Best of Stilblog, egy egész napos design vásár, amely most harmadik alkalommal kerül megrendezésre. Lesz ökodesign workshop, designer előadások, a programot pedig a Presspauseplay című film, majd Spacesh!t koncert és dj zárja.



További infók ITT!

2. Möbelkunst Design Piknik szombaton 10 órától a Földváry utcában:

A Möbelkunst Design minden vasárnap 1000 m2-en kínál az 1950-70-es évekből skandináv és magyar bútorokat, lámpákat, kiegészítőket, neonokat, falra szerelhető fémbetűket, vagy éppen bagoly alakú bornyitót. A szombati barátságos és lassú programon a legkényelmesebb bútoraikban üldögélve búcsúztathatjuk a nyarat. A pikniken kinyílik az Alphabetika kincsesládája is, a gyönyörű, régi betűkkel szabadon lehet nyomtatni különféle papírokra, sőt akár vászontáskán, pólón is kipróbálhatjátok, csak vigyetek magatokkal egyet! A pikniken igazi slow „menü” várható, különleges ratatouille fő majd, Magyarország egyetlen minősített slow gazdaságából származó mangalica szalonnáján pirulnak a finomabbnál finomabb termelői zöldségek. A megfelelő zenei aláfestést Suhaid, Haze és Johnson könnyed, napfényes lemezritkaságaik szolgáltatják. A gyerekeknek igazi meglepetés lesz a vattacukorkészítő gép a Kiskakas design jóvoltából, illetve a Messzelátó Egyesület szendvicstartó szalvétakészítő workshopja az újrahasznosítás jegyében. Akinek mindez nem lenne elég, természetesen szétnézhet a raktárban, ahol több, mint ezer vintage design bútor, lámpa és kiegészítő várja azokat, akik örök darabokat szeretnének otthonukba eldobható tárgyak helyett.

További infók ITT!

3. NEMURIMURI Design – vasárnap 10 órától a Design Terminálban, az Erzsébet téren

A Hybridart Design Shop & Cafe jóvoltából 500 és 5000 forint között válogathattok magyar tervezők termékeiből, pólókból, ékszerekből, táskákból. Többek között az Aarion Clothing, Ducsai Judit, Lili’s Factory, YKRA, You can shoes, JUJJ kínálja megvételre a portékáit. Az egész napos programot házi finomságok és kávé kíséri. Ajánljuk mindenkinek, akit érdekelnek a kis, feltörekvő márkák, szeretne hozzájutni már befutott tervezők termékeihez kifizethető áron, szeret jókat enni, inni, és nem mindegy neki, hogy mindezt milyen környezetben teszi - az izgalmas installálásról Medveczky Dóri gondoskodik.



További infók ITT!

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Design Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Budapesten alkot magyar zenészekkel Cher és Celine Dion dalszerzője Budapesten alkot magyar zenészekkel Cher és Celine Dion dalszerzője
  • Júliusban Budapesten koncertezik Jennifer Lopez Júliusban Budapesten koncertezik Jennifer Lopez
  • Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon Vajdasági színházi előadások mutatkoznak be a 13. Vendégváró Fesztiválon
  • Candlelight: globális klasszikus zenei sorozat már Budapesten is Candlelight: globális klasszikus zenei sorozat már Budapesten is
  • Európa legnagyobb immerzív attrakciója nyílik Budapesten Európa legnagyobb immerzív attrakciója nyílik Budapesten

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr857911144

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard