Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Milliárdokért árverezik el Monet liliomait

Milliárdokért árverezik el Monet liliomait

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 10. 13.
26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

Bérlettel a Zeneakadémiára
2026-05-17 22:34:25

Több év kihagyás után, a saját szervezésű koncertjeinek javát újra bérletekben kínálja a Zeneakadémia. A

Népművészet egész évben!
2026-03-19 13:33:41

Gazdag programokkal, bemutatókkal, különleges tartalmakkal ünnepel a jubileumi évben a Hagyományok Háza és a

Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

további bejegyzések a szerzőtől »

Monet 1905-ben készült festményén a művész a saját kertjének tavában virágzó liliomokat örökítette meg. Több mint kétszáz képet szentelt ennek a témának.

Akár 30-50 millió dollár (6-10 milliárd forint) között is elkelhet Monet Vízililiomok című festménysorozatának egy darabja, amelyet a novemberi New York-i Christie's árverés sztárjaként emlegetnek. Az aukció bevételét a New York államban fekvő tarrytowni magángimnázium, a Hackley School kapja.

Az 1905-ben készült festményen a művész a saját kertjének tavában virágzó liliomokat örökítette meg. Több mint kétszáz képet szentelt ennek a témának. A kalapács alá kerülő alkotást a sorozat egyik legjobb darabjának tartják. A festmény a Wall Street-i üzletember, idősebb Herbert Allen özvegyének a hagyatékából származik.

A nyáron elhunyt özvegy a Monet-képen kívül egy Pissarro- és egy Sisley-festményt is az iskolára hagyott. A Christie's november 7-i impresszionista és modern művészeti árverésén mindhárom alkotás kalapács alá kerül.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Aukció Monet Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Amerikában és Dél-Afrikában is rajonganak a magyar szocreálért Amerikában és Dél-Afrikában is rajonganak a magyar szocreálért

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr157911622

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása