A mikrobiológusból lett fotós új módszerével baktériumokból álló képeket lehet készíteni. Az első sorozatban neves tudósoknak állít emléket a művész.
A technika és a tudomány viharos fejlődése a művészetekre is komoly hatással van. Ennek ékes bizonyítéka egy korábban mikrobiológusként dolgozó fényképész, aki baktérium törzsek tenyésztéséből készített portrékat híres emberekről és tájakról.Zachary Copfer ezen speciális technikával többek között Charles Darwin, Albert Einstein és a Tejút képét is előállította a laboratóriumában. Ezt egy olyan eljárással sikerült elérnie, amelyben az Escherichia coli nevű, jól tenyészthető – bár esetenként ételmérgezést okozó – baktériumot fluoreszkáló proteinnel fecskendezte be és tenyésztette ki egy tálban. Ezt követően ráhelyezte a kép negatívját majd radioaktív sugárzással felgyorsította a baktériumok szaporodását, amelyek így már a kép körvonalait felvéve fejlődtek ki. A kívánt színek eléréséhez a művész akrilsavat és gyantát használt.
Copfer, aki jelenleg a Cincinnati Egyetem fotóművészet szakos hallgatója a Petapixel.com-nak nyilatkozva ezt mondta : “Számomra a tudományos világ mindig gyönyörű és költői volt, sokkal megindítóbb művészileg, mint bármi más”.
Forrás: Daily Mail