A francia animációs diákok kisfilmje japán hagyományokat idéz. Az Origami című alkotás a tradicionális papírhajtogatási technikával és a sárkány motívummal juttatja eszünkbe az ázsiai szigetországot.
Egy fiatal fiút látunk a nagypapájával egy asztal mellett. Ha a generációs különbség nem lenne egyértelmű a szereplők kinézetéből, a munkájukon is látszik az áthidalhatatlannak tűnő szakadék: az öregember hibátlan sárkányt hajtogat origamiból, míg a fiú türelmetlensége miatt nem jut messzire - inkább bedugja fülébe a zenelejátszóját.Mikor a nagyapa otthagyja a szobában unokáját, a keserűségből és csalódásból kinőve megkezdődik a fiú varázslatos útja. Az álom, a mondavilág és a valóság határain mozgó utazás során a fiúnak óriási kitartásra van szüksége a számára kijelölt feladatok teljesítéséhez, amelyekben ha elbukik, a gonosz erői környékezik meg.
Végül a sárkány, amely egyszerre szimbolizálja a vizet, a fényt és a tisztító tüzet, megmenti a fiút, aki a hibátlan origamivá változott papírsárkánnyal tér vissza a való világba. Az út során a fiú megtanulja, hogy a képességek mellett képzelőerő is szükséges az alkotáshoz. Így akár a művészeti tevékenység metaforájaként is értelmezhetjük a szavak nélküli animációs filmet, amely a gyönyörű látványvilágával és zenéjével meséli el történetét.
A rövidfilmet a dél-franciaországi animációs iskola, az ESMA (École Supérieure des Métiers Artistiques) öt diákja, Joanne Smithies, Eric De Melo Bueno, Michael Moreno, Hugo Bailly Desmarchelier és Camille Turon készítették.