Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
A magyar Szégyen Berlinbe utazik

A magyar Szégyen Berlinbe utazik

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 11. 06.
Szeptember utolsó hetében is izgalmas koncertekkel várja látogatóit a BMC
2023-09-26 06:00:00

MAO: Porgy & Bess | Bognár Szilvia Szextet | Kedves-Webern szerzői est | David Six–Tilo Weber–Ávéd János  

Parti Nagy Lajos tárlatvezetése a Mai Manó Házban
2023-09-25 06:00:00

Október 1-jén 15 órakor Parti Nagy Lajos tart záró tárlatvezetést Féner Tamás:    „...a mi történt

Járdafesztivál, közösségi grillezés, élő könyvtár, gasztrotérkép és városi séták az őszi Külkörút menüjében
2023-09-22 06:00:00

A KÜLKÖRÚT szervezői idén ősszel is tartalmas és ingyenes programokkal várják a józsefvárosiakat és minden

Varázslatos könyvbemutatóval érkezik az új Harry Potter-könyv!
2023-09-21 06:00:00

A Harry Potter-rajongók legnagyobb örömére október 10-én egy újabb könyv érkezik. A világpremier napján egy

további bejegyzések a szerzőtől »

A Szégyen című előadással a német és az olasz fővárosba utazik a Proton Színház novemberben. Mint Mundruczó Kornél rendező elmondta: nagy izgalommal várják a darab és egyben a társulat berlini bemutatkozását.

"Munkáim Németország-szerte megjelentek ugyan, de Berlinben még egyik sem volt látható. A Szégyen ikonikus módon mutatja meg, hogy mit gondolok a színházról, ezért különösen kíváncsiak vagyunk mindannyian az előadás fogadtatására" - mondta az MTI-nek.

A produkciót november 8. és 10. között játsszák Berlinben a HAU-ban (Hebbel am Ufer), majd a turné Rómában folytatódik, amely még inkább szűz terep a számukra. A társulat a Romaeuropa Fesztiválon szerepel november 22. és 24. között.


"Két nagyon izgalmas állomás következik, ami egy csomó titkot és kérdést rejt" - fogalmazott a rendező. Mint mondta, a vendégjátékok újabb meghívásokat is eredményezhetnek, illetve Berlinben a Szégyent egy olyan befogadóhelyen mutatják be, amely produkciókat is készít, így reményei szerint hosszabb kapcsolat, a jövőben közös előadás létrehozása is elképzelhető az intézménnyel.

A nemzetközi koprodukcióban készült Szégyent, a Nobel-díjas J. M. Coetzee regényének színpadi feldolgozását a Bécsi Ünnepi Heteken láthatta először a közönség májusban, júliusban az Avignoni Fesztiválon is bemutatták, a Trafóban pedig a budapesti közönség is megtekinthette. Az előadást itthon és külföldön is jól fogadták a nézők, a darabot Budapesten januárban játsszák újra.

"Elsődleges célunk, hogy Magyarországon, mint magyar társulat, minél inkább meg tudjunk jelenni" - fogalmazott Mundruczó Kornél, hozzátéve: talán a nemzetközi visszhang, elismerés az itthoni finanszírozóknak is fog annyit jelenteni, hogy játszhassák ezeket a műveket Magyarországon is.

Mundruczó Kornél elmondta: tervei között szerepel az is, hogy a Denevér, avagy az én kis temetőm című legutóbbi lengyelországi bemutatójának, amely egy trilógia első része, a második darabját is elkészítse, méghozzá Magyarországon, Az én legboldogabb napom címmel.

Az első részhez hasonlóan - amelyet Strauss A denevér című műve inspirált - operett-alapú előadásban gondolkodik, az érdekli, hogy e zenés műfajt hogyan lehet kortárs tartalommal párosítani. Kálmán Imre vagy Offenbach valamely alkotását kiválasztva, jövő nyári-őszi bemutatót terveznek. A harmadik rész pedig egyszereplős előadás lenne.

A három darab együtt egy öngyilkosság-trilógiaként működne: az operett három különböző korszakának egy-egy alkotását kapcsolná össze az öngyilkosság három módjával, az asszisztált, a közös és az egyéni öngyilkosság témáját járva körül - mutatott rá a rendező.

Az első, már megvalósult előadás a címében is megjelenő halálszimbólummal sötét, halálvágyó történet. A produkciót a TR Warszawa színházban szeptember végén mutatták be, és a kritika pozitívan fogadta. A Gazeta Wyborcza borotvaélen lejtett táncnak nevezte az előadást, amelyben "a színészek csodálatra méltó sokoldalúsággal váltogatják a realista színjátszást a konvencionális operett mesterséges eszköztárával". A Wprost szerint Mundruczó Kornél kinyitotta a lengyel színház "résmentesre zárt ajtajait, amelyek azon komoly témákat rejtik, melyekről lehet távolságtartóan, vonzó formában, ugyanakkor komolyan beszélni".

Mint Mundruczó Kornél elmondta, a Denevér élete egyik kiemelkedő külföldi sikere, már a januári előadásokra sem lehet jegyet kapni.

Következő munkáiról szólva elmondta, hogy a müncheni Residenz Színházban rendezi Szorokin Az opricsnyik egy napja című regényének színpadi változatát a jövő nyáron. Három év után új filmen is dolgozik: a Fehér isten című filmre, amelynek főszereplője egy kislány és a kutyája, állami támogatást kaptak a Magyar Nemzeti Filmalaptól, és reményei szerint tavasszal elkezdődhet a forgatás.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Mundruczó Kornél Magyarok

Ajánlott bejegyzések:

  • Monori Lilivel ünnepel a Proton Színház Monori Lilivel ünnepel a Proton Színház
  • Frankenstein melegen vár Frankenstein melegen vár
  • Itthon fesztiválozik a Proton Színház Itthon fesztiválozik a Proton Színház
  • Új kulturális tér nyílik Budapest központjában Új kulturális tér nyílik Budapest központjában
  • Anyanapló: vallomás a színpadon, a várandósság nehézségeiről Anyanapló: vallomás a színpadon, a várandósság nehézségeiről

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr127912344

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Hallgasd a Kultúrpart műsorát a Trend FM-en! Minden szerdán 16-18h között várunk benneteket!

trendfm_logo_subhead.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. A forradalom egy holland fotós szemével
  6. Meztelenség és anatómia
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard