Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Anna Frank újra bújkál

Anna Frank újra bújkál

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2012. 11. 25.
Együtt lenni jó – újra itt a Kispesti Városünnep!
2025-06-06 17:30:12

Idén ismét megrendezik a 19. kerület legnagyobb szabadtéri rendezvényét a Kispesti Városünnepet, a már

Összemuzsikálni a nemzetet – A Halmos Béla-díjak 2025-ös átadója
2025-06-06 08:14:56

A nemzeti összetartozás napján, Halmos Béla születésnapján tizedik alkalommal adták át a Hagyományok Háza

Hidegháborús kémfilm forog Vilmányi Benett főszereplésével
2025-06-05 17:22:00

A 70-es évek Magyarországán játszódó Kémfaladatok kezdőknek című komédia egy nagyravágyó balatoni

David Attenborough új óceánfilmje júniusban debütál: lenyűgöző utazás a tengerek megmentéséért
2025-06-05 10:01:36

A természettudós látványos dokumentumfilmje az óceánok varázslatos világába kalauzol, miközben sürgető

további bejegyzések a szerzőtől »

A Karinthy Színház beavató sorozatában a Tavasz ébredése, az Árvácska, valamint az Aranysárkány után tavasszal az Anna Frank című előadást mutatta be, ezúttal különleges helyszínen, a Rumbach Zsinagógában.

A Nemes Nagy Ágnes Színész Szakképzés diákjaival közösen, Vidovszky György rendezésben létrehozott előadás premierje tavasszal volt, akkora kitörő sikerrel, hogy az előadást a színház ebben az évadban is műsorán tartja.

Ez előadás nem meséli újra a már jól ismert történetet, inkább jelenkori kommentárokat fűz a felidézett eseményekhez, a spirituális környezetben. A téma az aktualitására összpontosít, az idegengyűlöletre, az antiszemitizmusra, a kirekesztés verbális formáira, melyek újra megjelennek társadalmunkban, és éppen a fiatalok a legveszélyeztetettebb célpontjai.

Anna Frank naplóban megörökített története széles körben ismert. A két év bujkálás érzékletes leírása a maga teljességében egyedi példaként maradt fent a második világháború üldöztetésének krónikái közül. Rengeteg színpadi és filmadaptáció készült belőle. Az előadás inkább egyfajta jegyzet a napló oldalaira. Nem újramesélik a Frank család tragikus történetét, hanem jelenkori kommentárokat fűznek a felidézett eseményekhez egy spirituális helyszínen, a Rumbach Sebestyén utcai zsinagógában. (A zsinagóga klímája miatt az előadások alatt meleg ruha ajánlott!)



Előadások
:
November 26. hétfő, 17 és 19 óra
November 27. kedd, 17 és 19 óra
November 28. szerda, 19 óra

Helyszín: Rumbach Zsinagóga (1075 Budapest, Rumbach Sebestyén utca 15.)

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Zsidóság Gyerekszínház

Ajánlott bejegyzések:

  • Ujjé, a Ligetben nagyszerű! Ujjé, a Ligetben nagyszerű!
  • Családi - és gyerekelőadások a Bethlen Téri Színházban Családi - és gyerekelőadások a Bethlen Téri Színházban
  • Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája Jókai Mór és a múzeumok varázslatos éjszakája
  • Két jubileum – egy rendhagyó évad! Két jubileum – egy rendhagyó évad!
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr517912936

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard