Egy tajvani művész a vászon helyett apró rizsszemekre, illetve homokszemekre készíti el alkotásait – a művek elkészítése több hónapot vesz igénybe.
Chen Forng-Shean soha nem járt olyan felsőfokú intézménybe, ahol beavathatták volna a képzőművészet rejtelmeibe, ám a férfi már kicsi korától érezte, hogy valamilyen úton-módon, de alkotnia kell, nem is akárhogyan. A háborút követően a tajvani férfi egy gravírozó üzemben kapott munkát, amely ugyan nem volt álmai állása, de itt volt alkalma megismerkedni azokkal az eljárásokkal, amely aztán később művészi tevékenységének fő alkotóelemeit jelentették.A most 58 éves művész nemzetközi elismerést váltott ki alkotásaival, amelyekhez apró rizsdarabokat, illetve homokszemeket használt fel. Ezek jelentették számára magát a vásznat, amely az átlagnál azért jóval kisebb felületet jelent, ernnek ellenére ő elképesztő arcképeket és különböző figurákat képes ráfesteni ezekre.
A mester elmondta, hogy egy-egy alkotás általában több hónapot szokott igénybe venni, és rendkívül magas fokú nyugalmat, állandó koncentráltságot és kitartást igényel. Szükség is van ezekre, hiszen egy véletlen csuklómozdulat, egy tüsszentés vagy egy csuklás is elég ahhoz, hogy kárba vesszen a munkaanyag. Forng-Shean azonban már tudja a trükköket.
Az alkotások mérete egy rizsdarab esetében 0.5 cm és 0.3 cm között van, az elkészítés időtartama pedig akár több hónapot is igénybe vehet. Az erős idegzetű művész elárulta azt is, hogy a kényesebb részeknél olykor több mint egy percig kell visszatartania a lélegzetét, miközben az izmait teljes kontroll alatt kell tartania, hogy a remegéstől kárba ne vesszen az alkotás.
Forrás: Oddity Central