Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Műremekek rizsszemeken

Műremekek rizsszemeken

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 01. 21.
Dupla jubileumi koncert: SoNoRo 20 & FAB 10
2025-10-21 17:46:53

A Kelemen Barnabás és Kokas Katalin hegedűművész-házaspár által alapított Fesztivál Akadémia  Budapest

Túlvilági olimpikonok a Depeche Mode univerzumában – grandiózus show az MVM Dome-ban
2025-10-16 10:34:26

Két olimpiai bajnok, Szász Emese és Fodor Rajmund is kilép a valóság kereteiből, hogy misztikus lényként

Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
2025-10-14 09:25:02

Tíz alkotó vehetett át elismerést a Hagyományok Háza Kis fekete pályázatán, ahol a népművészet és a

Tiszta őrület – Woody Allen legújabb darabjának világpremierje Budapesten
2025-10-13 18:00:00

November 7-én a Centrál Színházban mutatják be Woody Allen legújabb vígjátékát, a Tiszta őrületet

további bejegyzések a szerzőtől »

Egy tajvani művész a vászon helyett apró rizsszemekre, illetve homokszemekre készíti el alkotásait – a művek elkészítése több hónapot vesz igénybe.

Chen Forng-Shean soha nem járt olyan felsőfokú intézménybe, ahol beavathatták volna a képzőművészet rejtelmeibe, ám a férfi már kicsi korától érezte, hogy valamilyen úton-módon, de alkotnia kell, nem is akárhogyan. A háborút követően a tajvani férfi egy gravírozó üzemben kapott munkát, amely ugyan nem volt álmai állása, de itt volt alkalma megismerkedni azokkal az eljárásokkal, amely aztán később művészi tevékenységének fő alkotóelemeit jelentették.



A most 58 éves művész nemzetközi elismerést váltott ki alkotásaival, amelyekhez apró rizsdarabokat, illetve homokszemeket használt fel. Ezek jelentették számára magát a vásznat, amely az átlagnál azért jóval kisebb felületet jelent, ernnek ellenére ő elképesztő arcképeket és különböző figurákat képes ráfesteni ezekre.



A mester elmondta, hogy egy-egy alkotás általában több hónapot szokott igénybe venni, és rendkívül magas fokú nyugalmat, állandó koncentráltságot és kitartást igényel. Szükség is van ezekre, hiszen egy véletlen csuklómozdulat, egy tüsszentés vagy egy csuklás is elég ahhoz, hogy kárba vesszen a munkaanyag. Forng-Shean azonban már tudja a trükköket.



Az alkotások mérete egy rizsdarab esetében 0.5 cm és 0.3 cm között van, az elkészítés időtartama pedig akár több hónapot is igénybe vehet. Az erős idegzetű művész elárulta azt is, hogy a kényesebb részeknél olykor több mint egy percig kell visszatartania a lélegzetét, miközben az izmait teljes kontroll alatt kell tartania, hogy a remegéstől kárba ne vesszen az alkotás.



Forrás: Oddity Central

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Kreatív Tajvan Élelmiszer Képző

Ajánlott bejegyzések:

  • Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait Tradíció és elegancia találkozása – Átadták a Kis fekete pályázat díjait
  • Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás Krasznahorkai László Nobel-díjas író világa Szentendrén – október végéig látható a Minduntalan kiállítás
  • Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat Krasznahorkai László kapta az irodalmi Nobel-díjat
  • Ahol a mesék ma is megszólalnak Ahol a mesék ma is megszólalnak
  • Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban Kézműves mesterségek találkozója a marosvásárhelyi várban

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr847914894

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard