A Magyar Köztársasági Érdemkereszttel kitüntetett művész munkáira a realizmus mellett a kubizmus és a törzsi művészet is nagy hatással volt. A híres magyar szobrász a napokban hunyt el, 87 éves volt.
Hadik Gyula 1925. november 22-én született a Vajdaság területén található Nagykikindán. 1947 és 1949 közt a Magyar Képzőművészeti Főiskolában tanult, Kisfaludi Strobl Zsigmond növendéke volt. Tanulmányait megszakítva több évig gyári munkásként és díszítő szobrászként dolgozott. A 60-as évektől tanulmányutakat tett Francia-, Olasz-, Németországba és Svájcba.
1993-ban a Tokaji, 1994-ben és 1998-ban a Tállyai Művésztelep, 1996-ban a nyíregyháza-sóstói Nemzetközi Éremművészeti és Kisplasztikai Művésztelep munkájában vett részt. 1994 és 1998 között több jugoszláviai alkotótelepen dolgozott.
A realizmushoz kötődő indulás után expresszív és kubisztikus formajegyek tűntek fel művein, de hatást gyakorolt rá a törzsi művészet és a magaskultúrák megformálásmódja is. Plasztikáiban az archaizáló jelleg némi groteszk hangvétellel párosul. Jelentős művészekről készült portrésorozata is. Anyaghasználata változatos, leginkább azonban bronzzal, ólommal és kővel dolgozik. 2002-ben Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel ismerték el munkásságát.
Forrás: Artportal