A keleti országban a kreatív művészek a festéket már régen felcserélték egy sokkal finomabb alkotóanyagra. Ez pedig nem más, mint az olvasztott cukor, vagyis a karamell.
Kínában bizony nem adnak a temperára és a sima olajfestékekre. Szecsuan tartományban a művészi vénával megáldott alkotók olvasztott cukrot, vagyis karamellt használnak műveik elkészítéséhez, amelyek egyedi nyalókaként szolgálnak. Néhány jüanért bárki elviheti a finomságokat. A nem mindennapi módszer speciális koncentrációt igényel, hiszen egy gyorsan megszilárduló anyagról van szó.Jócskán vissza kell pörgetnünk az idő kerekét ahhoz, hogy ennek a különleges alkotótevékenységnek megtaláljuk a gyökerét. Már a Ming dinasztia idejében előszeretettel használtak fel cukorból készült állatokat és figurákat a szakrális rituálék során. A Quing dinasztia éveiben még népszerűbb lett ez az eljárás, és egy sor új alakkal egészült ki a kínálat, rendszerint természeti ihletésű figurákat alapul véve.
A műveknél kezdetben szilárd formákat használtak, hogy ezzel biztonságosan egyengessék a karamell útját a papíron. Később váltottak, és bronzból készült kanállal készítették el az elképesztő műveket, kiiktatva a biztonsági hálót. Az alkotók ugyanis semmilyen segítséget nem használnak, csupán „remegő" kezük vezeti a minták vonalait. A kész művek természetesen nyalókaként tökéletesen megállják a helyüket, és biztosak lehetünk benne, hogy ilyen specialitást nem találunk minden bokorban – főleg nem a Városligetben.
Forrás: Oddity Central