A budapesti Közép-Európa Táncszínház nonverbális mozgáselőadása, a Pyramidon február 6-án 19 órakor látható a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház Nagytermében.
Katona Gábor neve jól ismert a temesvári közönség számára, hisz többször bemutatkozott már az elmúlt években, lehetett látni rendezőként, koreográfusként és táncosként egyaránt. A publikum olyan előadásokhoz kötheti a nevét mint a Prométheusz és a Mellékhatások, amelyeknek rendező-koreográfusa volt, valamint a Furnitur, amelyben koreográfusként dolgozott. A korábban bemutatott előadások mellett aktuális kötődése is van a temesvári színházhoz, hiszen februárban kerül műsorra a Parasztopera, amelyben szintén koreográfusaként dolgozik. Táncosként is láthatta a temesvári közönség 2011-ben, amikor a Temesvári Eurorégiós Színházi Találkozó (TESZT) keretén belül a nagysikerű Bankett című előadásban volt látható.
Katona Gábor a Magyar Táncművészeti Főiskola Koreográfus szakán diplomázott. A Budapest Táncegyüttes, majd az akkoriban Horváth Csaba által vezetett Közép-Európa Táncszínház tagja volt. Magyarországon többek közt Eszenyi Enikő, Gothár Péter, Vidnyánszky Attila előadásaihoz készített koreográfiákat, de Bozsik Yvette, Duda Éva, Kovács Gerzson Péter előadásaiban dolgozott táncosként is.
A Közép-Európa Táncszínház (KET) nagy múltra tekint vissza: Magyarország elsőként alakult táncszínháza, mely a független kortárs táncegyüttesek között a legismertebbek közé tartozik. Ahogy ezt nevében is hirdeti, vállalja, egy adott földrajzi régióhoz kötődve határozza meg önmagát. Programszerűen kutatja és értelmezi ennek a régiónak mozgásvilágában kódolt sorsát. Ugyanakkor jelenlétre is törekszik, teljes értékű maradéktalan jelenlétre, olyanra, mely képes felidézni, egybegyűjteni múltat és jövőt, mozdulatainkban, zsigereinkben őrzött emlékeinket és várakozásainkat.

„A Pyramidon az egység és a teljesség illúziója ellen száll küzdelembe. (...) Ahogyan egy test több árnyékot is vethet, úgy egy jel több jelentéssel is társulhat, legyen szó önmagunkról, egy konkrét előadásról vagy akár a tényleges életről. A virtualitás, mely a koreográfiát szegélyezi, éppoly képlékeny, mint a vágy, mely a jelentést hajtja: ellenőrizhetetlen.” – írja az előadásról Komjáthy Zsuzsanna.