Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Új Macskák a Madáchban

Új Macskák a Madáchban

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 02. 05.
Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
2025-05-19 15:30:44

A Barabás Villa kertjében idén nyáron valódi színházi ünnep bontakozik ki – minden este más világ, más

Trapesített Nemzeti dal, agresszív sofőr, és biokertészkedés a Bëlga új lemezén
2025-05-16 15:00:00

Mindenféle felvezetés nélkül, tegnap megjelent a Bëlga új nagylemeze Egyre gondolunk címmel. A dalok az

Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás
2025-05-16 08:55:49

A produkció a legmodernebb technika segítségével vezeti be a látogatókat Klimt csodálatos világába, amely

Itt az új teaser Nemes Jeles László Árva című filmjéhez
2025-05-14 10:56:32

Még egy teaser készült az Oscar-, Golden Globe-, Bafta-díjas és cannes-i nagydíjas Saul fiát és a

további bejegyzések a szerzőtől »

Ezernégyszáz előadás harminc év alatt: az évforduló alkalmából megújul a Macskák című musical a Madách Színházban, és március 22-én új nemzedék lép színpadra.

A színház keddi budapesti sajtótájékoztatóján Szirtes Tamás igazgató, T. S. Eliot és A. L. Webber művének rendezője elmondta: a Madách Színház 1983. március 25-én mutatta be a Macskákat, közvetlenül a londoni ősbemutató után.



Az eltelt 30 évben az előadást mintegy ezernégyszázszor játszották, eddig több mint másfélmillió néző vásárolt jegyet a musicalre, amelyet számos szereposztásban láthatott a közönség: az előadásban összesen 190 művész lépett színpadra. A rendező szerint jelentős évfordulóról van szó, hiszen a magyar színháztörténetben talán egyedülálló, hogy ugyanabban az épületben 30 éven keresztül játszanak egy előadást.

A március 25-i jubileumi előadást megelőző héten minden nap különleges programokkal várják a közönséget. Az ünnepi hét fotókiállítással indul, a számos program között 22-én az új generáció bemutatójára várják a nézőket, 24-én a gyerekeknek arcfestést tartanak, 25-én pedig a produkció eddigi fellépőinek részvételével látható a darab.

Szirtes Tamás felidézte, hogyan kapta meg a színház a Macskák előadásának jogát, és miként tűzhették másodikként műsorra. Elmondta: amikor megnézte Londonban, óriási hatással volt rá a produkció, amelyből a színház teljessége, a zene, a tánc, a látvány egysége, lenyűgöző összhang és egyet akarás áradt. Mikor elmondta Ádám Ottó igazgatónak a darab budapesti bemutatásának tervét, ő támogatta elképzelését, holott a Madách Színház prózai színházként működött, tradíciójába, akkori repertoárjába nem illett a musical.

A rendező Seregi László koreográfust kérte fel társrendezőnek, aki nélkül, mint hangsúlyozta, nem jött volna létre a produkció, amelyet fél évig próbáltak. Hat hónap alatt tanulta meg a társulat, mi az a zenés színház, amely az emberi teljesítőképesség határait feszegeti, mi a tökéletességre való törekvés, a fantázia, a kreatív erő - sorolta.

A bemutató sikert aratott, ahogy Szirtes fogalmazott, a budapestiek döbbenten jártak az előadás csodájára: a Macskákkal egy másik világ üzenete érkezett. Problémát jelentett a színház számára, hogy valutában kellett kifizetni a jogdíjat, ennek előteremtésére egy ideig dollárért árulták a jegyeket. Szirtes Tamás az MTI-nek elmondta: a Madách Színház zenés átalakulása a Macskák színre vitelével indult el.

A sajtótájékoztatón az alkotók emlékeztek az előadás megszületésére, meghatározó pillanatokat idéztek fel a produkció múltjából. Az eseményen többek között részt vett Szakály György, az első Mefisztulész, Póka Éva, aki 30 éve játssza Cassandra szerepét, Bencze Ilona, aki az eredeti előadásban Bombalurina, később Grizabella alakját formálta meg, Hűvösvölgyi Ildikó, az első macskák egyike, akinek most lánya, Kisfaludy Zsófia az egyik új macska, Szerednyey Béla, aki 850-szer volt Micsel Rumli és Ladinek Judit, aki már legalább 750-szer vált macskává, és márciustól újabb szerepben mutatkozik be, Szente Vajk, aki hét éve játssza a Macskákat, valamint a "Fiatal Macskák csapata", akik a sajtótájékoztatón egy jelenetet is előadtak a darabból.

A darab rendezője megemlékezett Seregi László mellett az eredeti jelmezeket tervező Vágó Nelliről és a fordító, Romhányi József alakját is felidézte. Mint mondta, a musical szövegének magyar változata egyenértékű T. S. Eliot verseivel.

T. S. Eliot angol költő Macskák könyve című versciklusát zenésítette meg Andrew Lloyd Webber, ebből készült a világsikerű Macskák című musical, amely a londoni West Endenen 1982-től 21 évig, a New York-i Broadway-n pedig 24 évig volt műsoron.

Az új szereposztásban Weil Róbert, Koós Réka, Mező Zoltán, Bakó Máté, Szvétek László, Ladinek Judit, Kisfaludy Zsófia, Molnár Gyöngyi, Berényi Dávid, Jenei Gábor, Kiss Ernő Zsolt, Foki Veronika, Sándor Dávid, Ekanem Bálint, Sánta László, Puskás Péter, Simon Boglárka, Kecskés Tímea, Magyar Krisztina, Sári Éva, Nagy Attila és Bereczki G. Zoltán lép színpadra.

Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Madách Színház Musical

Ajánlott bejegyzések:

  • Apostol-slágerek szólnak a szállodává alakított kollégiumban Apostol-slágerek szólnak a szállodává alakított kollégiumban
  • Visszatér a kolozsvári vérgrófnő Visszatér a kolozsvári vérgrófnő
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház Forradalmi színházi esttel nyitott az újonnan alakult Erkel Színház
  • Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása Ideje van a fénynek – A Baltazár Színház és az Artus Stúdió közös előadása

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr887915466

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard