Pénteken lepték el az online médiát az egyesek szerint egyértelműen hamis, mások szerint gyanús hírek, hogy a világ legismertebb graffiti művészét letartóztatták, és felfedték személyazonosságát.
A Huffington Post információi szerint Banksy "letartóztatása" nem volt más, mint egy óriási hoax (álhír), amit egy hozzáértő online troll kezdett terjeszteni, és valószínűleg kaján örömmel töltötte el, mikor azt látta, hogy egyre több helyen veszik át a hamis hírt.
A Business Insider megerősítette, hogy a londoni rendőrség nem kapta el az utcai művészt, és nem fedte fel a nevét (a Paul Horner név kezdett keringeni az Interneten). A világhálót felbolygató hír szerzőjét valószínűleg nemsokára megtalálják, és a hírt leközlő médiumok már most hibaigazításokat jelentetnek meg, amelyekben bocsánatot kérnek olvasóiktól, hogy a kétes forrású információkat terjesztették.
Mi a tanulság? Banksy a természet megállíthatatlan ereje, akit nem szabad annyira alábecsülni, hogy a több éves rejtőzködés után könnyedén a rendőrség karjaiba szalad? Vagy a különböző sajtótermékek szerkesztői kaptak ezzel egy leckét a megbízhatatlan források használatának következményeiről?
Nem csupán alaptalan híresztelés kering azonban a hírhedt graffiti művészről mostanában: ahogy korábban megírtuk, Banksy kisgyereke (vagyis egy angol zászlót varró mezítlábas fiút ábrázoló falfestmény) továbbra is hiányzik egy londoni üzlet faláról. Lehet, hogy inkább ezt kéne keresni az utca legendássá vált művésze helyett?
Forrás: Huffington Post