Nőnapi előadással, operával, háromnapos bábelőadás-sorozattal és a Színház világnapja alkalmából bemutatóval indítja a tavaszt a Csiky Gergely Színház.
A temesvári színház március 5-én, kedden Nyíregyházán vendégszerepel a Móricz Zsigmond Színház Táncfarsang elnevezésű fesztiválján, ahol a Horváth Csaba által rendezett Peer Gynt látható. Az emberi sors alapvető kérdéseire választ kereső színmű a budapesti Forte Társulattal közös előadásban született újjá Temesváron, s a bemutatót követően már számos fesztiválon vett részt. Ibsen álom és valóság határán egyensúlyozó meséje, expresszív képekben a testek, a hangok, a mozgás és a színészi játék összhangja által ígér szokatlanul izgalmas színházi élményt. A temesvári színház visszajáró vendége a nyíregyházi fesztiválnak, amelyen a korábbi években a Prométheusz és a Mellékhatások című előadásokkal vett részt a társulat.Nőnap alkalmából a Gardéniával várja a temesvári színház a nézőit. A Koltai M. Gábor rendezésében létrejött előadásban négy női sorsot, négy női generáció életét követhetjük nyomon. Az előadás nem más, mint egy szelet közép-európai történelem; ötven év pokoljárása, újra meg újra fellobbanó és kifakuló álmok, keretbe törések, falnak rohanások, felröppenések és elvérzések. Az előadásban, mint egy görög tragédiában, úgy örökíti nemzedékről nemzedékre sorsát egy sajátos női vérvonal. A Gardénia 8-án, majd azt követően 13-án látható újra a színház Stúdió Termében, mindkét alkalommal 19 órától.
Hétfőn, 11-én Oleg és Vlagyimir Presznyakov drámája, az Özönvíz előtt látható a Nagyteremben, Szabó Máté rendezésében. A humorban és váratlan fordulatokban gazdag vígjátékban egy középkorú férfi útját követhetjük nyomon, amint egyfajta „második" özönvíz előtti állappotban próbálja menteni magát és mindazt, ami neki még számíthat valamit. Mi számít? Ki számít? - teszik fel kérdést az alkotók. Az erőteljesen irónikus, társadalomkritikában bővelkedő vígjáték kapcsán Oleg Presznyakov, a darab egyik szerzője egy intrejúban nyilatkozta: „krízis-állapot van szellemi és érzelmi téren, az emberek reményei legtöbbször csalódásba fordulnak. Ugyanakkor még mindig bízunk abban, hogy ennek egyszer vége lesz, és valami új és jobb kezdődik el."
Március 14- és 15-én a temesvári színház legutóbbi bemutatója, a nagysikerű Parasztopera látható. A tragikomédia kettős szereposztásban ígér nevetve sírást és sírva nevetést. Az Apa szerepében 14-én a temesvári nézők az előadás rendezőjét, Szikszai Rémuszt láthatják, majd 15-én Balázs Attilát. A Pintér Béla által írott Parasztopera az utóbbi idők egyik legizgalmasabb színpadi műve, az „eredeti" előadást pedig, a szerző rendezésében, nem kevesebb mint tíz éve játsszák magyarországi és külföldi színpadokon.
A Bábszínház világnapja alkalmából háromnapos bábelőadás-sorozattal várja nézőit az intézmény: 19-én a Zián&Kopik, 20-án a Vagabondó, végül a bábszínház világnapján, 21-én pedig a Borsszem Jankó lesz látható.
Zián és Kopik két környezet- és gyermekbarát manó. Remek cimborák, és van egy közös vállalkozásuk: a legjobb válogató szakemberek, igazi profikként végzik munkájukat. Mindenre gondjuk van, leginkább a környezetükre. Ők ismerik legjobban a fém-, műanyag- és papírhulladék helyét. Vidáman, felelősségteljesen végzik feladatukat, s mindig van idejük rácsodálkozni az őket körülvevő világra. Játék- és kísérletezőkedvük határtalan. Jelszavuk: „Ne legyünk csoda híján, itt vagyunk mi: Kopik s Zián!” Örömmel osztják meg szakmai tudásukat gyerekekkel, felnőttekkel. Manónyelvük mindenki számára érthető. Az előadást Palocsay Kisó Kata rendezte.
A Vagabondó Karel Èapek meséjének története - mely napjainkban különösen aktuális - egy fiatalról szól, akit rettegett rabló édesapja már egészen kicsi korától kolostorban neveltet. A felcseperedett finomlelkű, jólnevelt ifjú apjának halálos ágyánál ígéretet tesz arra, hogy folytatja a családi hagyományt, és belőle is rabló lesz, a feladat azonban túlságosan nehéznek bizonyul a naiv Vagabondó számára, így többször válik kifosztottá, mint fosztogatóvá, de ez nem tart örökké. Kit nevezhetünk rablónak és mit jelent egyáltalán rablónak lenni? − teszik fel a kérdést az alkotók. Peter Pashov és Zheni Pashova bolgár rendezőpáros előadása egyaránt szól gyerekeknek és felnőtteknek.
A Borsszem Jankó a székely népmesék világából és nyelvezetéből táplálkozik. Csató Kata előadását a tizennégy év alatti korosztálynak ajánljuk.
Március 27-én, a Színház világnapját bemutatóval ünnepli a temesvári magyar színház. A rendhagyó előadást, amelynek szerzője és rendezője Hajdu Szabolcs március 26-án egy előbemutató során is megtekinthetik a temesvári nézők a színház Nagytermében.