Az anya-lánya kapcsolatban rejlő feszültségekről vallhatnak őszintén a Terézanyu pályázatra nevezők, akiknek írásait május 1-ig várják a szervezők.

A 2010-ben indult Terézanyu pályázat célja a nők társadalmi megbecsülésének és önbecsülésének növelése. A kezdeményezés fókuszába minden évben egy tabutéma kerül, arra ösztönözve a résztvevőket, hogy őszintén és kendőzetlenül írjanak tapasztalataikról, érzéseikről, ezzel is támogatva a témáról való párbeszéd elindulását.Rácz Zsuzsa író szerint ebben az évben igazi darázsfészekbe nyúlnak, hiszen az édesanyától kapott minta a nők egész életét meghatározza, különös tekintettel a saját gyermekükhöz való viszonyukra. "Erről ritkán beszélünk nyíltan, mint ahogy arról is, hogy a bensőséges anya-lánya kapcsolat kialakításához gyakran feszültségekkel teli út vezet" - mutatott rá az író.
Tavaly csaknem 400 írás érkezett a pályázat felhívására. Az akkor két kategóriában meghirdetett versenyben az anyukák arról írhattak, hogyan változott meg életük a gyermekvállalás következtében, a tinédzserek pedig arról vallottak, milyen ma Magyarországon kamasznak lenni.
A szervezők úgy látják, a kezdeményezésre azért van szükség, mert a mai nőknek irreális elvárásoknak kell megfelelniük és az elmúlt évek tapasztalati alapján elmondható, hogy nagyon sokan éreznek lelkiismeret-furdalást azért, mert nem tudnak ezeknek eleget tenni. A pályázatokat elbíráló zsűriben több lányos anya foglal helyet: Akovács Éva, a Nők Lapja Psziché főszerkesztője, Bartos Enikő író, Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kommunikációs vezetője, Dobó Kata színésznő, Jordán Adél színésznő, Lázár Kati színésznő és Rácz Zsuzsa író.
A legfeljebb 5000 karakteres, egyes szám első személyben íródott munkákat itt tölthetik fel a pályázók május 1-jéig. A szervezők a "négykezeseket" is várják, amelyekben anya és lánya együtt írják le történeteiket. További információkért katt!
Forrás: MTI