A londoni Victoria and Albert Museum szombaton nyitotta meg a David Bowie is című retrospekítv kiállítást, melyen a popikon legendás és nagyívű karrierjét kísérheti végig a nagyközönség.
A közelmúltban írtunk róla, hogy a kiállításon több, mint 300 tárgyat tekinthetnek meg az érdekődők, ezek között olyan eddig még nem látott kincsek is találhatóak, mint kézzel írott dalszövegek, eredeti felépőruhák, fotók, filmek, klipek, valamint Bowie saját hangszerei.A 66 éves zenésznek – aki korának divatikonja is volt – a mai napig fényesen ragyog a csillaga: a tárlatnak köszönhetően eddig még sosem tapasztalt elővételes jegyeladást produkált a Victoria and Albert Museum, ugyanis 50 000 belépő fogyott a megnyitó előtt.
A Victoria and Albert Museum igagatója, Martin Roth a sikert Bowie sokszínűségében, s örök érvényűségében látja: "Azok a radikális újítások, melyeket a zenében, színházban, a divatban és a stílusban létrehozott, a mai napig érvényesek, világszerte inspirál művészeket és tervezőket."
A popikon amerre járt a világban, szívta magába a kultúrát. Ezt tükrözi három elismert albuma, melyet berlini tartózkodása után adott ki, ekkor Brechtet, a kabarék világát, s az expresszionista művészetet tanulmányozta. Ékes példája a kultúra iránti elhivatottságának az 1997-es Seven Years in Tibet című szerzeménye, amely a buddhista vallás előtt tiszteleg. A dalnak elkészítette a mandarin nyelven hangzó változatát is.
A londoni kiállításon többek között ezekből a korszakokból is láthat a nagyérdemű ereklyéket, az egyetlen dolog, ami hiányzik a tárlatból, az maga a zenész.
Forrás: Laughing Squid