Április 9-én az elmúlt egy év programjaiban közreműködő művészek körében ünnepelte egy éves születésnapját a művészeti központ egy „ünnepi társulati ülés" keretében.
Zimányi Zsófia művészeti irányítása mellett olyan kulturális hely kezdte meg működését a belváros szívében, a nagy múltú Rózsavölgyi Zeneműbolt félemeletén, amely újdonságnak számít a főváros kulturális, színházi életében. A nappal kellemesen meghitt kávézó esténként átalakul és a művészet otthonává válik. A bensőséges, finom tér kitűnő lehetőséget biztosít kamaraszínházi produkciók, zenés, irodalmi és önálló estek megvalósítására. A Szalonban egy év alatt 13 színházi bemutatót tartottak, ami példátlan a hazai gyakorlatban.
Ugyanakkor nagy hangsúlyt fektet a vezetés az irodalmi, zenei programokra is. Havonta jelentkezik például a Pár-beszéd című nagy sikerű sorozat, ahol az irodalom és a zene kapcsolata áll a középpontban, a kötetlen beszélgetéseket felolvasások és színpadi produkciók színesítik, a Rózsavölgyi Crossover, melyben Bársony Bálint zenél meghívott zenész barátaival, vagy a Rózsavölgyi Classic, ahol a klasszikus zenei élet hazai kiválóságai lépnek fel.
Emellett havonta megújuló képzőművészeti kiállítások, talkshow-k, könyvbemutatók, és gyerekprogramok teszik teljessé a kínálatot. A Rózsavölgyi Szalon a közönség igényeinek kielégítése mellett igen fontos feladatának tartja, hogy helyet és teret adjon a művészeti és szakmai szervezetek, fesztiválok, könyvkiadók sajtó eseményeinek, különböző rendezvényeinek, tanácskozásainak, s így a szakma igazi találkozóhelyévé váljon. Az új kulturális tér működését a Városi Színház Nonprofit Kft. és a Lőrinczy György vezette Pentaton Koncert- és Művészügynökség biztosítja.
A közönség rövid idő alatt megismerte és megszerette a Rózsavölgyit. Az esténként 70-75 ember befogadására alkalmas Szalon programjaira egy év alatt mintegy 11 ezren váltottak jegyet. Köszönhető ez nagyrészt azoknak a szakmájukban kiemelkedő alkotóknak, művészeknek, akik a kultúra minden területéről megfordultak itt. Nagyszerű színészek: Udvaros Dorottya, Béres Ilona, Alföldi Róbert, Hegyi Barbara, Szilágyi Tibor, Györgyi Anna, Takács Katalin, Szervét Tibor, Jordán Tamás; kiváló rendezők: Valló Péter, Sándor Pál, Bagó Bertalan, Réthly Attila; a komolyzene legjobbjai: Miklósa Erika, Gulyás Dénes, Kincses Veronika, Érdi Tamás, a Kelemen Kvartett, Bogányi Gergely, Baráti Kristóf, a Budapesti Fesztiválzenekar tagjai; a kortárs irodalom kiválóságai: Grecsó Krisztián, Parti Nagy Lajos, Kukorelly Endre, Závada Pál, Tóth Krisztina, Eszterházy Péter, Nyáry Krisztián és csodálatos énekesek: Malek Andrea, Falusi Mariann, Szulák Andrea. Sok-sok név, a teljesség igénye nélkül.
Zimányi Zsófia művészeti vezető az induláskor úgy vélte, hogy elsősorban a komolyzenei kis koncerteknek lesz nagy sikere, az eltelt időszak azonban azt bizonyítja, hogy a nézők leginkább a színházi előadásokra kíváncsiak. Ebben nyilvánvalóan jelentős szerepet játszik a darabválasztás. Olyan művek kerültek fel a repertoárra, amiket a hazai közönség még nem láthatott, illetve regényekből készült színpadi adaptációk, amik kifejezetten a Szalon felkérésére születtek. Ilyen például a Szerettem őt, amely Anna Gavalda regényéből íródott, az Odaadó hívetek, Surik, ami Ljudmila Ulickaja nagysikerű könyvéből készült, vagy a most, április 14-én bemutatott A pasi a szomszéd sír mellől című svéd bestseller színpadi ősbemutatója Für Anikó és Schneider Zoltán szereplésével Valló Péter rendezésében.
Miközben a Rózsavölgyi Szalon egy éves születésnapját ünnepli, és a jelen legnagyobb színész egyéniségei lépnek fel színpadán, a száz éve született Gobbi Hilda, a 20. századi magyar színházművészet egyik legmeghatározóbb alakja előtt tiszteleg a szakma. A megemlékezésből a Rózsavölgyi sem marad ki, májusban az emlékév keretén belül plakát kamara-kiállítás nyílik, mely a művésznő kiemelkedő szerepeit és művészi korszakait idézi meg. Az évad utolsó, májusi bemutatója folytatja a „hagyományokat": az új Ibsenként is emlegetett Jon Fosse norvég író színdarabja a Valaki jön majd magyarországi premier Rák Katival és Balikó Tamással a főszerepben.
A következő évad tervei is egyediek: 150 éve született Gárdonyi Géza. Az évforduló alkalmából egy kevéssé ismert regényét veszi elő a Rózsavölgyi. Az Ábel és Eszter egy különös és tiszta, de boldogtalan szerelem finom rajza, melyben a szerelmi történet mellett Gárdonyi a századforduló Budapestjének hangulatát is megidézi. A regényből négyszereplős színpadi mű készül, mely az ősz első premierje. Ezt egy másik regény-adaptáció követi, az Előttem az élet. Émile Ajar világhírű regényét Lőrinczy Attila dolgozza át színpadra, amelyben Rosa mamát Margittai Ági alakítja majd.
Decemberben Benjamin Britten világhírű angol zeneszerző 100. születésnapjának tiszteletére kerül bemutatásra a Halál Velencében. A bemutató érdekessége, hogy a Britten opera zenéje csendül fel a Thomas Mann novellából írt színdarabban, melyet két színész és két énekes tolmácsol. De ez a távolabbi jövő. Az áprilisi első születésnap után a Szalon június végéig várja az igényes kultúra kedvelőit.