Először 1938-ban szerepelt az Action Comics egyik számában a legendás szuperhős, akit Jerry Siegel és Joe Shuster alkotópáros hozott a világra.
Superman 75 évvel ezelőtt látta meg a napvilágot Amerikában. Két sci-fi rajongó tinédzser hozta világra közvetlenül a második világháború kitörése előtt, 1938-ban. Jerry Siegel és Joe Shuster gyermekkori álmaikból alkották meg a hős képét, bár később a Superman-ről könyvet író Larry Tye Sámsont és Herkulest is az előképek között emlegette.
Superman Amerikában ikonná vált: kék-vörös ruha, kosárlabda nagyságú muszklik, sugárzó tekintet - Amerika nemzeti színekben tündöklő hőseként vált ismertté, aki különleges erővel és mindenekelőtt a repülni tudás képességével volt felruházva. A kitalálói szerint a Krypton bolygón született hős rakétán érkezett a Földre. „Véletlenül" éppen Kansas államban landolt, ahol egy gyermektelen farmer házaspár adoptálta és Clark Kent néven nevelte fel. Kent később riporterként dolgozott egy helyi újságnál, de Supermanként mindenhol feltűnt, ahol igazságtalanság vagy bűntény történt a városban.
A sikergyanús történet első könyvkiadása csak sok próbálkozás után jelenhetett meg. A 200 ezer példányban kiadott 64 oldalas, 10 centbe kerülő füzet viszont rögtön bestseller lett, amit aztán hamarosan újabb történetek, hollywoodi filmek és televíziós feldolgozások követtek. Superman világszerte ismert lett. A legendát a világháborúban és az azt követő hidegháborúban politikai célokért is „bevetették". Ma – haladván az időkkel – Clark Kent újságíró internet-bloggerré is előlépett.
Forrás: Hirado.hu