Videópályázatot hirdet a Pozsonyi Pagony Kiadó Készíts mozit az Időfutárból! címmel. 11 és 19 év közti diákok pályázhatnak a híres hangjáték-sorozat megfilmesítésére.
A Kultúrpart stábja novemberben ellátogatott az Időfutár felvételére. Így készült a sorozat második évada:
Az ifjúsági rádiójáték-sorozat 2012 márciusában indult el a Kossuth Rádióban, és hamarosan megjelenik a regényváltozata is. A könyv megjelenése előtt most a diákokon a sor, hogy megmutassák, mire képesek. Telefonjuk vagy fényképezőgépük segítségével forgathatnak le egy pár perces kisfilmet/klipet az Időfutár egyik jelenetéből.
A Pagony Kiadó kiválasztott négy izgalmas jelenetet, melyek közül a pályázók bármelyiket kiválaszthatják és leforgathatják. A fiatalok döntik el, kik lesznek a szereplők: készíthetnek gyurma-, legofigurákat, vagy ők maguk is állhatnak kamera elé. Az alábbi jelenetek közül lehet válogatni:
1. Utcai jelenet
A regény elején Hanna családja Budapestre költözik. Éppen lomtalanítás van, ahol Hanna találkozik egy különös öregemberrel, és talál egy régi körzőt. A körző azonban nagyon furcsán viselkedik, Hanna mégsem akar megszabadulni tőle.
2. Magyaróra
Hanna épp a Sigray Jakab Gimnázium 7. osztályának magyaróráján ül. Éppen a Toldit veszik – úgy látszik, ennek sosem lesz vége.
3. Varázsfuvola–rap
Hanna osztálya a Varázsfuvolát próbálja. A diákok átírhatják a darabban a saját szövegüket. Papageno, a vidám madarász dalából egy rap-szöveg született. Csináljatok belőle egy klipet – reppelve, zörögve, zenélve.
4. A sakkozó török
Kempelen Farkas, a 18. századi tudós feltalálta a sakkozó automatát és végigjárta vele Európa királyi udvarait. A gép belsejében valójában egy sakkzseni kisfiú, Kobak ült, és ő irányította a gép mozdulatait. Ebben a jelenetben próbálja ki először a gépet. Hogy ennek mi köze az Időfutárhoz? Ezt csak a regényből tudhajták majd meg az érdeklődők.
A Pagony Kiadó Facebook-oldalán és a honlapjukon további segítséget nyújt a filmezni vágyó pályázóknak. Minden fontos információ, szövegkönyvek és a pályázat összes részlete megtalálható ezeken a felületeken.
A zsűri (Tasnádi István, a regény írója, forgatókönyvíró, M. Tóth Géza, filmrendező, a KEDD Stúdió vezetője, és Péterfy Bori, színész, énekes, az Időfutár rádiójáték szereplője) választja ki a legjobb pályaműveket. A nyeremény pedig egy IPad vagy egy izgalmas, egész napos osztálykirándulás az Időfutár helyszínein speciális vezetéssel és rengeteg egyéb értékes ajándék.Korhatár: 11-19 év
Leadási határidő: május 31.
Terjedelem: 1-5 perc