Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Az Időfutár szállítja a sikert

Az Időfutár szállítja a sikert

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 04. 26.
„A zene mindenkié” – Rost Andrea zenei zarándoklata
2025-07-08 12:02:05

Mi történik, amikor egy világhírű operaénekesnő a koncerttermek helyett ott énekel, ahol a zene valóban

Baby Queen - Solére himnusza az újrakezdéshez
2025-07-07 16:00:00

Solére friss szerzemény egyszerre kacér és mélyen személyes, és olyan erőt sugároz, ami a legnehezebb

Tűvel írt történetek – Elismerések a legszebb magyar hímzéseknek
2025-07-07 10:54:24

Rekordszámú alkotással zajlott le a 2025-ös Kisjankó Bori Országos Hímzőpályázat. A legszebb kézimunkák

Magyar dallamok Japánban - A Cimbaliband sikere Oszakában
2025-07-03 18:13:45

A magyar népzene különleges hangzása, a cimbalom egyedisége és a Cimbaliband szenvedélye ragadta magával a

további bejegyzések a szerzőtől »

Videópályázatot hirdet a Pozsonyi Pagony Kiadó Készíts mozit az Időfutárból! címmel. 11 és 19 év közti diákok pályázhatnak a híres hangjáték-sorozat megfilmesítésére.

Az Időfutár kalandos, időutazó ifjúsági regény, amely nemcsak a kamaszok, hanem a fiatal felnőttek körében is hatalmas népszerűségre számíthat. A rádióban nagy sikerrel futó hangjáték-sorozat regényváltozatát a kortárs színház legjobbjai írták: Gimesi Dóra, Jeli Viktória és Tasnádi István.
A Kultúrpart stábja novemberben ellátogatott az Időfutár felvételére. Így készült a sorozat második évada:
Az ifjúsági rádiójáték-sorozat 2012 márciusában indult el a Kossuth Rádióban, és hamarosan megjelenik a regényváltozata is. A könyv megjelenése előtt most a diákokon a sor, hogy megmutassák, mire képesek. Telefonjuk vagy fényképezőgépük segítségével forgathatnak le egy pár perces kisfilmet/klipet az Időfutár egyik jelenetéből.


A Pagony Kiadó kiválasztott négy izgalmas jelenetet, melyek közül a pályázók bármelyiket kiválaszthatják és leforgathatják. A fiatalok döntik el, kik lesznek a szereplők: készíthetnek gyurma-, legofigurákat, vagy ők maguk is állhatnak kamera elé. Az alábbi jelenetek közül lehet válogatni:

1. Utcai jelenet

A regény elején Hanna családja Budapestre költözik. Éppen lomtalanítás van, ahol Hanna találkozik egy különös öregemberrel, és talál egy régi körzőt. A körző azonban nagyon furcsán viselkedik, Hanna mégsem akar megszabadulni tőle.

2. Magyaróra

Hanna épp a Sigray Jakab Gimnázium 7. osztályának magyaróráján ül. Éppen a Toldit veszik – úgy látszik, ennek sosem lesz vége.

3. Varázsfuvola–rap

Hanna osztálya a Varázsfuvolát próbálja. A diákok átírhatják a darabban a saját szövegüket. Papageno, a vidám madarász dalából egy rap-szöveg született. Csináljatok belőle egy klipet – reppelve, zörögve, zenélve.

4. A sakkozó török

Kempelen Farkas, a 18. századi tudós feltalálta a sakkozó automatát és végigjárta vele Európa királyi udvarait. A gép belsejében valójában egy sakkzseni kisfiú, Kobak ült, és ő irányította a gép mozdulatait. Ebben a jelenetben próbálja ki először a gépet. Hogy ennek mi köze az Időfutárhoz? Ezt csak a regényből tudhajták majd meg az érdeklődők.

Rödönyi Csilla illusztrációja
A Pagony Kiadó Facebook-oldalán és a honlapjukon további segítséget nyújt a filmezni vágyó pályázóknak. Minden fontos információ, szövegkönyvek és a pályázat összes részlete megtalálható ezeken a felületeken.

A zsűri (Tasnádi István, a regény írója, forgatókönyvíró, M. Tóth Géza, filmrendező, a KEDD Stúdió vezetője, és Péterfy Bori, színész, énekes, az Időfutár rádiójáték szereplője) választja ki a legjobb pályaműveket. A nyeremény pedig egy IPad vagy egy izgalmas, egész napos osztálykirándulás az Időfutár helyszínein speciális vezetéssel és rengeteg egyéb értékes ajándék.Korhatár: 11-19 év
Leadási határidő: május 31.
Terjedelem: 1-5 perc

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Pályázat Fiatalok Tasnádi István Gyermek Időfutár Pozsonyi Pagony Forgatás

Ajánlott bejegyzések:

  • Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció Idén is a Gyerek Szigettel kezdődik a vakáció
  • Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben Jubileumi gyermeknap a Gyimesekben
  • Varázslatos kaland színezi a nyaralást Varázslatos kaland színezi a nyaralást
  • Múzeumutca Tavaszköszöntő Múzeumutca Tavaszköszöntő
  • Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben Dickens meséli el Jézus Krisztus életét egy új animációs filmben

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr927918228

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard