Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Tanyafutó Zöldike nyűgözte le a színházi zsűrit

Tanyafutó Zöldike nyűgözte le a színházi zsűrit

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 05. 05.
...akartál valamit mondani?
2026-08-27 12:58:59

A 2026-27-es évadban hat bemutatót tart a Radnóti Színház, sok fiatal alkotó érkezik, valamint új tagokkal is

Borostyánszív-elismerésben részesült dr. Both Miklós
2026-08-25 21:30:56

Both Miklós zeneszerző, néprajzkutató, a Hagyományok Háza főigazgatója — az ukrán népzenei örökség

Sikerrel zárult az Arcus Temporum Művészeti Fesztivál
2026-08-25 20:50:00

Nagyon szép és őszinte esemény – Keller András hegedűművész így foglalta össze az idei Arcus Temporum

Péntektől vasárnapig: Bachtól Kurtágig
2026-08-20 21:10:01

Mi történik, amikor egy 800 éves bazilikában Bach zenéje találkozik a 100 éves Kurtág György

további bejegyzések a szerzőtől »

Maja, Hófehérke, Rozsdás és Bosziseprű – többek közt ők is benne szerettek volna lenni a Leányvásárban a Szegedi Szabadtérin.

A szigorú zsűri, vagyis Nagy Ervin és Juronics Tamás azonban csupán tizenkilenc színpadra termett biciklinek szavazott bizalmat.

A Szegedi Szabadtéri Játékok Leányvásár című operett-produkciójába válogatott bicikliket szombat délelőtt a Dóm téren Nagy Ervin, a darab főszereplője és Juronics Tamás koreográfus. A vállalkozó kedvű szegedi bringások először a Reök-palota előtt felpattantak drótszamarukra, hogy a két művész vezetésével átkerekezzenek a térre, majd egyenként felvonultak a szigorú szabályok alapján pontozó kétfős zsűri előtt.

Nagy Ervin és Juronics Tamás a zsűriasztal mögött
Nagy Ervin bevallotta, ha csak teheti, biciklivel rója a pesti utcákat, részt vett nemrég a Critical Mass-on is. Juronics Tamás pedig örömét fejezte ki, hogy a szegedi lokálpatriotizmusnak köszönhetően szép számban jöttek a bringások segíteni a produkció sikerét. A jókedvű, mindegyik versenyzővel elcsevegő művészek alaposan megvizsgálták a járműveket, melyek fontos szerepet kapnak majd a Gothár Péter rendezésében színre kerülő darabban.

Végül hosszas tanakodás és mérlegelés után tizenkilenc kerékpárt választottak ki: volt, amelyik azért került be, mert egyedi dizájnnal tűnt ki a tömegből, és volt, amelyiket technikai tudása tett alkalmassá a színpadi szereplésre. A szerencsés bekerültek között Nagy Ervinék még szépségversenyen is díjazták a három legtakarosabb bringát, melyek büszke tulajdonosai az előadásra szóló jegyekkel is gazdagodtak.

A Leányvásár július 5-én nyitja az idei Szegedi Szabadtéri Játékokat, majd az ezt követő két estén is színre kerül. Főbb szerepekben Nagy Ervin mellett láthatjuk még Schell Juditot, Hegedűs D. Gézát, Bordás Barbarát, Szombathy Gyulát, Keresztes Tamást, Kiss Diána Magdolnát és Kocsis Gergőt is.

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Színház Gothár Péter Szegedi Szabadtéri Játékok Színészek

Ajánlott bejegyzések:

  • Visszatért a BETEKINTŐ a Thália Színházba Visszatért a BETEKINTŐ a Thália Színházba
  • Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon Brasch Bence játssza Porthost a Szegedi Szabadtéri Játékokon
  • Átadták a Színikritikusok díját Átadták a Színikritikusok díját
  • ...akartál valamit mondani? ...akartál valamit mondani?
  • Az emberség ünnepe Az emberség ünnepe

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr507918516

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása