Karmesterjátékra csábít a Bélaműhely Könnyűzenekar, akiknek több mint húsz hangszerszáma közül jelenleg három a világon egyedülálló.
Szeretnéd kipróbálni a Hangburgereket, Bicklidobot, Óriáscajont, Dzsimitit, Billentyűzetshakert, Gettómarimbulát, Kisteknőt, Kisbubit, Kormánytilinkót, Fakutyát, Papírkutyát és számos más ipari és egyéb hulladékból készült hangszert? Aztán vezényelnéd is a zenekart miközben ezeken játszanak? Akkor szólj otthon, hogy ne lógassák a lábukat vasárnap és nem kellenek a kész van-e a leckéd kifogások, hanem irány a Karmesterjáték!
"A Bélaműhely karmesterversenye egy olyan csoda, amit mindenkinek meg kell tapasztalnia. Nincs más dolog, fel kell állni egy lecsóslábosra, kalimpálni kézzel-lábbal, mozgatni a testet, pofákat vágni, és ezt a zenészek értik mind, rajta vannak minden rezdülésen, a látványt akusztikus formába öntik, megszólal a zene, mindenki boldog. Nagy ajándék ez, beleérkezni abba, hogy az én óhajomnak megfelelő zenei massza szövődik, és mindehhez nem kell semmiféle előképzettség, csak egy kis bátorság. Így lehet, hogy egy négyéves és egy nyolcvannégyéves is megtalálja a számítását. Itt kiviláglik a zene egyetemessége és univerzalitása, a Bélák belenyúltak a tutiba, megmutatják, hogy mindenki egyenlő, bárki komponálhat, és ehhez csak azt a bizonyos lecsóslábost kell megmászni." ( Simon György / basszuskulcs.hu)
A Karmesterjáték elnevezésű produkció három, egymást követő részből áll. Az első részben rövid bemutatkozás és a program ismertetése után a zenészek megszólaltatják hangszereiket, így a közönség és a közönség soraiban helyet foglaló leendő karmesterek képet kapnak a felhasználható hangokról. A második részben a színpadon mindenki kipróbálhatja a hangszereket, kérdezősködhet elkészítésükről, anyagukról, megszólaltatási lehetőségeikről. Ebben a részben lehet feliratkozni a játékra. A harmadik rész a karmestereké. A jelentkezők a felhasználni kívánt hangszerek kiválasztása után előzetes instrukciók nélkül, spontán módon, mozdulataikkal, testtartásukkal, tekintetükkel, mimikájukkal vehetik rá a zenészeket hangszereik megszólaltatására. Így rövid, improvizatív kompozíciók jönnek létre.
A zenekarral március végén, első lemezbemutató koncertjük kapcsán beszélgettünk - az interjút itt olvashatjátok!
Az eseményről további információért katt!