Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
Zeneakadémia 2.0

Zeneakadémia 2.0

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 05. 23.
„Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST
2026-06-29 20:24:10

A DOMBOS FEST idei vasárnap esti fellépője volt a Szegedről érkező Csizmadia Anna – Nagy Gábor – Szokolay

„Nem több ezer emberre utazunk, hanem egy válogatott társaságra”
2026-06-22 13:26:04

A vajdasági Dombos Festről Horváth Lászlóval, a fesztivál alapító-művészeti vezetőjével – egyben a Fonó

Vecsei H. Miklós a Zsámbéki Nyári Színházról
2026-06-22 12:31:15

Idén is megnyitja kapuit a nagy múltú Zsámbéki Nyári Színház , amelynek előadásai a már jól ismert

26. alkalommal vár mindenkit a DOMBOS Fest
2026-06-08 15:45:04

A Dombos Fest 2026-ban a „4 nap újratervezés” mottóval várja közönségét a kishegyesi löszfal alatt – az

további bejegyzések a szerzőtől »

Liszt Ferenc születésnapján, október 22-én ünnepi gálakoncerttel nyílik meg a Liszt Ferenc Zeneakadémia felújított épülete. Az intézmény koncertszervezési tevékenységbe is kezd, és meghirdette az első szezon hangversenyeit.

A Zeneakadémi Nagyterme a felújítás előtt

A felújítási munkálatok még folynak, a 2013-14-es évad koncertjeire azonban csütörtökön megkezdődött a jegyárusítás. Idén ősszel mások mellett fellép Ránki Dezső, Martha Argerich, Joshua Bell és Frankl Péter is. A már befutott nagyságok mellett a Zeneakadémia saját növendékeire és tanáraira támaszkodó hangversenyek is szerepelnek a programban.

A nemzetközi zenei életben referenciapontként számon tartott, az épület, az egyetem és a koncerthelyszín egységéből álló Zeneakadémia koncertszervezési tevékenységbe is kezd Zeneakadémia Koncertközpont néven. A Zeneakadémia Koncertközpont egyszerre támaszkodhat a 138 év alatt felhalmozódott tudásra, a feltörekvő tehetségekre, a művésztanári kar előadói tapasztalatára és a páratlan koncertmúltból eredő presztízsre.

"A hagyományainkból eredő kincseinket akarjuk kivinni a nyilvánosság elé, sajátos koncertéletet, új arculattal" - hangoztatta Batta András rektor a csütörtöki sajtótájékoztatón. Az első nyilvános, október 25-i, Jeney 70 című hangverseny a Zeneakadémia professor emeritusa, Jeney Zoltán zeneszerző előtt tiszteleg, Petrassi, J. S. Bach és Jeney Zoltán műveit Kocsis Zoltán vezényli.

A Zongoraművész-generációk című esten a Lisztig visszavezethető magyar zongorahagyomány kiemelkedő előadói, Vásáry Tamás, Dráfi Kálmán, Bogányi Gergely lépnek fel, a következő nemzedéket Gyöngyösi Ivett, Váradi László és Medgyesi Zsolt képviseli.

Az Anda Géza-fesztivál olyan pianista emlékét idézi fel, akit a 20. század középső harmadában a világ legjelentősebb Bartók- és Mozart-játékosaként tartottak számon - emelte ki a rektor. A négykoncertes fesztivál első estjén a 2012-es zürichi Anda Géza-zongoraverseny győztesei lépnek fel, őket a már karriert befutott korábbi díjazottak követik, Alekszej Vologyin, Filippo Gamba és Várjon Dénes. Bogányi Gergely, majd Szokolay Balázs koncertjével zárul 2013-ban a zongorasorozat.

Bogányi Gergely

A Zeneakadémia egyedi adottsága, hogy a komolyzene mellett az egyetemen a dzsessz és a népzene is a legmagasabb szinten képviselteti magát. November 5-én a legkomolyabb könnyűműfaj pianista csillaga, Brad Mehldau a Zeneakadémián adja első budapesti szólókoncertjét.

"Vissza akarjuk adni a kamaramuzsika rangját" - mondta Csonka András, a koncertközpont vezetője. A műfaj első koncertjét november 3-án a Zeneakadémiához több szálon kötődő Kelemen-kvartett adja. A következő év első felében folytatódik a nagynevű formációk felvonulása: jön Jevgenyij Koroljov és a Keller-kvartett, a világhírű Takács-kvartett, valamint Baráti Kristóf. Dalesteket és kórushangversenyeket is terveznek.

Zenekari árokkal, zsinórpadlással és a legfejlettebb színpadtechnikával nyeri vissza eredeti funkcióját a Kisterem, ahol az első operaprodukció Mozart Varázsfuvolája lesz Almási-Tóth András rendezésében, Marton Éva művészeti vezetésével.

A Keller András által vezetett Concerto Budapest 2013 őszétől a Zeneakadémia rezidens zenekaraként működik, az együttes június 1-jétől állami alapítású nonprofit kft. lesz, évi 300 millió forintos támogatással. A Concertónak az oktatásban kulcsszerep jut, részt vesz az egyetemi produkciók létrehozásában, fellép a kiemelkedő diplomakoncerteken.

A jövő évad részletes programjáról a Zeneakadémia honlapján tájékozódhat.



Forrás: MTI

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Zene Liszt Ferenc Zeneakadémia Komolyzene

Ajánlott bejegyzések:

  • Bérlettel a Zeneakadémiára Bérlettel a Zeneakadémiára
  • Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját Péter Bence hazatér - a világsztár zongorista Budapesten mutatja be legújabb produkcióját
  • VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában VALMAR – Év végi szuperkoncert az Arénában
  • Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel Concerto Mesteriskola Albrecht Mayer oboaművésszel
  • „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST „Az embert emberré tette…” – vasárnap zárt a DOMBOS FEST

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr707919102

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása