Emberi jogi szervezetek bírálják az amerikai énekesnőt, mert születésnapi köszöntőt énekelt Gurbanguly Berdimukhammedownak, aki a világ egyik legelnyomóbb, a türkmén rezsim vezetője.
A közlemény szerint az énekesnő "nem politikai", hanem magánrendezvényen vett részt, s ha tudtak volna arról, hogy bajok vannak az emberi jogokkal Türkmenisztánban, Jennifer Lopez nem lépett volna fel. A Human Rights Watch nevű emberi jogi szervezet a világ egyik legelnyomóbbjának tartja Gurbanguly Berdimukhammedow rendszerét.
Korábban már más világsztárok is emberi jogi aktivisták kereszttűzébe kerültek, mert diktátornak tartott vezetők meghívásának tettek eleget. Hilary Swank Oscar-díjas színésznő 2011-ben nem győzött mentegetőzni, mert elfogadta a meghívást a gyilkosságokkal és kínzásokkal vádolt Ramzan Kadirov csecsen vezető születésnapjára - emlékeztet az AP. Beyoncet, Nelly Furtadót, 50 Centet, Mariah Carey-t és Ushert is busásan megfizették, hogy fellépjenek Moamer el-Kadhafi néhai líbiai mulatságain.
Később valamennyien jótékony célra ajánlották fel tiszteletdíjukat, és azt hangoztatták, nem tudtak arról, hogy Kadhafinak köze lenne a terrorizmushoz.
Forrás: Hirado.hu