A természeti és a városi táj képzőművészeti megjelenítését dolgozza fel a debreceni Déri Múzeum csütörtökön megnyíló, Magányos táj című tárlata.
A táj fogalmát − például a klasszikus tájfestészetet vagy a városi tájábrázolást − a képzőművészeti műfajok széles skálája öleli fel a szobrászattól az installációművészeten keresztül a különböző új médiumok használatáig − közölte Vajland Judit, a Déri Múzeum sajtóreferense.
A kiállításon ugyanúgy megjelenik a klasszikus 19. századi tájfestészet, mint a 21. századi metropolisi lét videón történő ábrázolása. A tárlat végigkalauzolja a látogatót az 1800-as évek színpompás plein air festményei, a 20. század drámai, borongós hangulatú tájképei és a modernista törekvések, valamint a 21. századi urbanista, olykor utópista alkotások között.
A szeptember 29-ig látogatható Magányos táj című tárlaton jelen lesznek Barcsay Jenő, Bálint Endre, Bukta Imre, Czene Márta, Csontváry Kosztka Tivadar, Egry József, Fehér László, Ferenczy Károly, Ferenczy Zsolt, Gellér B. István, Gyenis Tibor, Hollósy Simon, Kondor Attila, Kondor Béla, Konkoly Gyula, László Dániel, Lengyel András, Lóránt János Demeter, id. Markó Károly, Nagy Gabriella, Nagy Gábor György, Németh Marcell, Ország Lili, Süli-Zakar Szabolcs, Szabó Ábel, Szinyei Merse Pál, Tihanyi Lajos, Tóth Angelika, Vajda Lajos, Vaszary János és Vásárhelyi Zsolt munkái.
Forrás: MTI