Legnagyobb gyerekkori álmaink válhatnak valóra: a Disney veteránjai, Aaron Blaise és Chuck Williams adományokat gyűjtenek egy animációs filmhez, amelyben a szereplők híres műalkotások között kalandoznak.
Blaise és Williams olyan klasszikusokon dolgozott korábban, mint az Oroszlánkirály, a Pocahontas és a Mulan. Most kreatív energiáikat egy független projektbe szeretnék befektetni. Az Art Story (Művészet Történet) két főhőse a Michael Cera színészről mintázott 11 éves pedáns kisfiú, Walt és kiszámíthatatlan nagyapja, aki pedig Christopher Lloydra emlékeztethet. A két szereplő különböző problémákkal küzd meg útjuk során, amely a művészettörténet legnagyobb dobásain vezeti keresztül őket (többek közt Van Gogh, Degas, Escher, Dalí és Lichtenstein képeit is végigjárják).„A kézzel készített és a számítógépes animáció segítségével, valamint különböző speciális technikákkal olyan képeket tudunk létrehozni, amik valóban úgy néznek ki, mintha Van Gogh vagy Lichtenstein hozta volna létre őket" - mondták el a filmkészítők a The Wrapnek. „Ezeket a világokat életre lehet kelteni, a technológiai adottságok már megvannak hozzá."
A páros a Kickstarter közösségi szponzorációs (crowdfunding) oldalhoz fordult, és bíznak benne, hogy 350,000 dollárt (78,3 millió forintot) tudnak összegyűjteni másfél hónap alatt. Az elérni kívánt összeg egyötöde (70,000 dollár) már összejött az oldalon, és még 26 napig tart a szponzoráció időszaka. Minden érdeklődő, rajongó és támogató, aki akár egy dollárral hozzájárul a film létrejöttéhez, javasolhat egy animálásra kerülő festményt a művészeknek.
Ha a projekt elegendő hozzájárulást kap, és a Kickstarter kezdeményezésével jön létre a művészettörténeti animációs film, akkor újból bebizonyosodhat, hogy a crowdsourcing módszere nemcsak a pénz utáni elkeseredett hajszáról szól, hanem egy újfajta cserekereskedelem és egy valódi érdeklődésre alapozó közösségépítés is egyben. A művészeknek és alkotóknak pedig visszajelzés (potenciális) közönségük igényeiről és bizalmáról.
Néhány kiragadott példa az Art History terveiből:
Forrás: Huffington Post