Európai körútján Budapestre is ellátogat Robin Cook amerikai író, az orvosi krimik koronázatlan királya, hogy népszerűsítse Jótékony halál című legújabb regényét.
A népszerű orvoskrimik szerzője nagy utazó hírében áll, többször járt már hazánkban, s ezúttal is szívesen találkozik a magyar olvasóközönségével.Augusztus 8-án, csütörtökön 17 órától lesz a Párizsi Nagyáruház Alexandra Könyvesházának vendége, ahol a Lotz-teremben dedikálja köteteit.
Az Alexandra Kiadónál magyar nyelven megjelent legutóbbi kötete, a Jótékony halál áprilisban febütált a XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztiválon, egy korábbi klasszikus krimi, a Végzetes megoldás újrakiadásával.
Az orvoskrimik szerzője 1940. május 4-én New Yorkban, Queensben született. Orvosnak tanult, diplomáját a Columbia Egyetemen, illetve a Wesleyan Egyetem orvostudományi karán szerezte, posztgraduális tanulmányait a Harvardon fejezte be. A mai napig úgy gondol magára, mint egy orvosra, aki ír, és nem úgy, mint egy íróra, aki történetesen éppen orvos. Néhány éve még praktizált egy oktatókórházban, saját bevallása szerint csak a szabadidejében írt. Az írást ma is kihívásnak tartja. Első könyve, A gyötrelem éve 1972-ben jelent meg.
Regényeiben igyekszik aktuális problémákkal foglalkozni, legyen az orvostudomány vagy mondjuk a bioterrorizmus. Az elsők között – ha nem először - írt regényeiben olyan, a maguk idejében újdonságnak számító, pikáns témákról, mint a szervadományozás és szervátültetés, vagy a géntechnológia. Robin Cook népszerűségének okát abban látja, hogy bárki beteg lehet; a cápákkal fenyegető tengert, a kísértetházakat elkerülheti az ember, de a kórházak olykor kikerülhetetlenek.
Könyvei a filmrendezők figyelmét is felkeltették, és az 1977-ben megjelent Kóma című kötetéből már 1978-ban elkészítették az első adaptációt. Ezt követték a Szfinx, a Műhiba, a Halálfélelem, a Járvány, a Haláltusa, az Invázió és a Halálos félelem televíziós és moziváltozatai.
Forrás: Hír 24