Hazánkat elérte a hidegfront: záporok és villámok kíséretében megszabadultunk a hőségtől. Ebből az alkalomból megmutatjuk, mi történik, ha a lakásba csap be a villám - ebben az esetben művészi kreativitás formájában.
Matthew Albanese kisméretű, részletgazdag modelleket készít kültéri jelenetekről és tájakról. Installációihoz mindennapi, egyszerű alapanyagokat használ: színes papírból, tintából, vattából, üvegből készíti el alkotásait, amelyek a fényképező lencséje elé kerülve hiperrealisztikus képekké válnak.A művész Furcsa világok (Strange Worlds) sorozatának ötletét a konyhából merítette. "Az első különös világ, amit létrehoztam, a Paprika Mars volt" - mondta el Matthew. "Egyik nap véletlenül kiborítottam a paprikát a konyhában, és ahelyett, hogy feltakarítottam volna, elkezdtem játszani vele. A szín és az anyagszerűség inspirált, hogy létrehozzam a Marsot a kiszóródott paprikából."
Így kezdődött a megszállottság a diorámák iránt. Napközben Matthew hivatásos divatfotós, éjszaka pedig az installációkat építi és fényképezi. Egy modell létrehozása 3-7 hónapig tarthat, és eközben a művész több ezer fotót készít, hogy dokumentálja a folyamatokat. Ha befejezte a fotózást, általában szétrombolja az installációkat, hiszen ahogy mondja, ezeket nem az örökkévalóságnak teremtette.
Forrás: Amusing Planet