Az elégedetlen olvasók 5 millió dolláros (1,12 milliárd forintos) kártérítést követelnek a legendás biciklis életrajzi könyvének hazugságot tartalmazó részei miatt.
Armstrong életéről két könyv is megjelent: 2001-ben a Penguin Group adta ki a Bicikli életre-halálra (It's Not About The Bike) címűt, 2003-ban pedig a Random House gondozásában jelent meg a Minden másodperc számít (Every Second Counts). A doppingügy után felmerült, hogy a könyveknek a fikciós művek kategóriájába kellene kerülnie, hiszen kevés igazságalapot tartalmaznak. A kiadók azonban azt hangsúlyozták, hogy nem üzleti fogásról van szó, ezért az USA alkotmányának első kiegészítése értelmében a szólásszabadság kategóriája alá esik a könyv. Ezen túl kijelentették, hogy a fogyasztói csoport nem tudta pontosan meghatározni a hazugságot, amire a könyvek megvételénél támaszkodtak.
A biciklis felépítette saját legendáját egy rákot leküzdő sportolóként, aki visszatért a sportéletbe, és hét Tour de France győzelmet szerzett, valamint óriási személyes vagyonra (a becslések szerint 125 millió dollárra - 28 milliárd forint) tett szert. Idén januárban beismerte, hogy hazudott, ami újabb lökést adott, hogy az olvasók benyújtsák követelésüket a kompenzációért.
Forrás: The Guardian