Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Megfizet a hazugságokért Lance Armstrong?

Megfizet a hazugságokért Lance Armstrong?

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 08. 12.
Kelemen Barnabás: A Fesztivál Akadémia Budapest jubileumi 10. évada
2026-01-14 12:12:04

„A Fesztivál Akadémia Budapest generációkat és 40 országot összekötő folyamatosan fejlődő, egész évben

Fonós lemez lett az Év Jazz albuma
2026-01-09 14:38:41

Az Év jazz albuma elismerést kapta a jazz.hu szavazóitól a Juhász Gábor Trió feat. Holló Aurél: Stories From

A Hegedű Ünnepe: Három napos Fesztivál egy januári hétvégén
2026-01-06 13:34:34

Koncertkavalkád és ikonikus művek magyar hegedűművészek kiválóságainak előadásában – 2026-ban első

Triolina Folk és Női vonások koncert Sukorón
2025-12-16 19:45:27

Különleges és felemelő élményben lehet része azoknak, akik december 20-án Sukoróra látogatnak. Az utolsó

további bejegyzések a szerzőtől »

Az elégedetlen olvasók 5 millió dolláros (1,12 milliárd forintos) kártérítést követelnek a legendás biciklis életrajzi könyvének hazugságot tartalmazó részei miatt.

A megemlékezésekben általában a szerzők megpróbálják legjobb színben feltüntetni önmagukat. Kaliforniai olvasók egy csoportja azonban Lance Armstrong memoárjának ügyében most megkérdőjelezi, mennyire elfogadható az egyértelmű hazugság egy életrajzinak beharangozott műben. A könyvvásárlók 5 millió dollárt (1,12 milliárd forintot) kérnek kompenzációként arra hivatkozva, hogy a könyv megvételénél azt gondolták, a biciklis igaz történetét fogják olvasni. Később azonban a doppingbotrányba keveredett sportolóról kiderült, a művek nagy része hazugságon alapszik.


Armstrong életéről két könyv is megjelent: 2001-ben a Penguin Group adta ki a Bicikli életre-halálra (It's Not About The Bike) címűt, 2003-ban pedig a Random House gondozásában jelent meg a Minden másodperc számít (Every Second Counts). A doppingügy után felmerült, hogy a könyveknek a fikciós művek kategóriájába kellene kerülnie, hiszen kevés igazságalapot tartalmaznak. A kiadók azonban azt hangsúlyozták, hogy nem üzleti fogásról van szó, ezért az USA alkotmányának első kiegészítése értelmében a szólásszabadság kategóriája alá esik a könyv. Ezen túl kijelentették, hogy a fogyasztói csoport nem tudta pontosan meghatározni a hazugságot, amire a könyvek megvételénél támaszkodtak.

Az első bestseller borítója
A biciklis felépítette saját legendáját egy rákot leküzdő sportolóként, aki visszatért a sportéletbe, és hét Tour de France győzelmet szerzett, valamint óriási személyes vagyonra (a becslések szerint 125 millió dollárra - 28 milliárd forint) tett szert. Idén januárban beismerte, hogy hazudott, ami újabb lökést adott, hogy az olvasók benyújtsák követelésüket a kompenzációért.

Forrás: The Guardian

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Sport Könyv Drog Bestseller Lavór

Ajánlott bejegyzések:

  • Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin Dalokból szőtt történelem – megjelent a Dalszerző Bookazin
  • Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas Erdő van idebenn: Tóth Marcsi az új Margó-díjas
  • Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története Az ismeretlen modell nyomában – Gustav Klimt elveszett festményének regényes története
  • Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson Cseh Lászlóval úszhat, aki elindul a MOL Campus Öbölúszáson
  • Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében Színház, zene, természet: összművészeti ünnep a Dunakanyar szívében

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr557922224

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard