„Sok Karinthy Frigyes van. Legalább annyi, ahány olvasója." Karinthy Frigyes, az egyik legolvasottabb magyar író műveit különleges díszkötésben, 22 kötetben jelentette meg a Kossuth Kiadó.
„Megérdemeljük, hogy újra felfedezzük és a gyermekeinkkel is megismertessük a magyar irodalom legnagyobb humoristájának nemcsak a humoreszkjeit, hanem a novelláit, regényeit, verseit, paródiáit, komédiáit és esszéit is.Az írásait olvasva olyan, mintha ma is közöttünk élne. Szellemisége, látásmódja semmit sem veszített aktualitásából.
Sok Karinthy Frigyes van. Legalább annyi, ahány olvasója. Talán mindenki tud idézni tőle valami szellemeset. Bemondásait, vicceit, tréfáit. Vagy hallotta a róla szóló legendáriumot. Mindenkinek a saját Karinthyja a legkedvesebb. A legtöbben a humoristát vélik ismerni. Kevesebben az esszéistát, a hírlapírót. A drámáit, a jeleneteit a színházba járók. Leginkább a prófétára hívnám fel a figyelmet. Nevető bölcsnek is nevezték. A nagy próféták az örömhír biztos tudatában derűsek. E derű, a nevetés – mit nevetés: féktelen röhögés! – nélkül ez a világ, az emberi élet kibírhatatlan lenne. Különösen ebben a tejjel-mézzel folyó Kánaánban, amiben élünk itt a Kárpát-medence közepén.Az örömhír megvallása nélkül az életünk értelmetlen. Ilyen „örömhírt, jó hírt, titkot és szivárványt" ígér Karinthy most megjelenő életműve. Kívánom, olvassák és értsenek belőle."
Tartalmas, jó szórakozást kíván: Karinthy Márton
De ki is volt valójában a nevető bölcs?
Karinthy Frigyes (1887–1938) hatgyermekes hivatalnok családból származik. Hatéves, amikor édesanyja meghal. Az iskolában nem volt jó tanuló. Több egyetemet is látogatott, de egyiket sem végezte el. Újságíróként kezdte a pályáját 1906-ban Az Újság, majd a Budapesti Napló és a Nyugat munkatársaként. Több mint ötezer cikket írt életében, ezek között akad riport, tudósítás, útinapló, filozófiai eszmefuttatás, irodalmi elemzés, tűnődés a politika állásáról és temérdek humoreszk.Írt színműveket, kalandos történeteket, verses meséket és sok ismert mű (Micimackó, a Leacock-humoreszkek, Tom Sawyer kalandjai) magyar fordítása kötődik a nevéhez.
Regényeiben (Capillária, Utazás Faremidóba) és novelláiban is sokat foglalkozik a párkapcsolat és a szerelem problémáival, a férfi és a nő közti viszonnyal. Sikeres színpadi szerző volt, művei többnyire egyfelvonásos bohózatok, de írt egész estés vígjátékot és komoly hangvételű darabot is.Utolsó – egyben legnépszerűbb – regénye, az Utazás a koponyám körül 1937-ben jelent meg, egy évvel azután, hogy Herbert Olivecrona, korának leghíresebb agyspecialistája agydaganattal műtötte meg Stockholmban. A regényből nagy sikerű film is készült Latinovits Zoltán és Ruttkai Éva főszereplésével.
Karinthy Frigyes kétszer nősült. Legendásan romantikus szerelem után 1914-ben vette feleségül Judik Etel színésznőt, aki 1918-ban spanyolnáthában meghalt. Gyermekük Karinthy Gábor költő. Második házasságát 1920-ban kötötte Böhm Arankával. Gyermekük Karinthy Ferenc (Cini) író. A Karinthy-dinasztia Ferenc fiával, Karinthy Márton színházrendezővel, íróval ma is jelen van a magyar kulturális közéletben.
A teljes sorozat a Kossuth Kiadónál 32 780 Ft helyett most csak 19 900 Ft.