Állandó és időszaki kiállításokkal várja Sárvárra érkező vendégeit a Nádasdy Ferenc Múzeum a város szívében, a Nádasdy-várban.
A múzeumban található az a díszterem, melynek egyedülálló freskói a híres Fekete bég, Nádasdy II. Ferenc (1555-1604), a törökök kérlelhetetlen ellenfelének csatáit mutatják be. A vár utolsó, királyi tulajdonos családjának, a bajor Wittelsbachoknak hagyatéka szintén magával ragadja szemlélőjét. A történeti üvegkiállítás számos ország és korszak üvegművészetének jeles darabjaival kápráztat el.
A festett szalonok berendezései korszakokon átívelően vezetnek végig a bútorstílusok változásain. A nemzetközileg is jegyzett huszárkiállítás a Nádasdy- és több magyar huszárezred hagyatékát tárja elénk. A térképgyűjtemény gazdag anyaga Magyarország térképi ábrázolásait követi nyomon a XVI. századtól. A torony falépcsőin festett pihenőszobába vezetnek fel, illetve a felső toronyszobából pillantást vethetünk a városra és a várparkra.
A Nádasdy Ferenc Múzeum munkatársai széles összefogással elkészítették az intézmény történetének első, saját gyártású bemutatkozó filmjét. A kezdeményezés nemcsak Magyarországon egyedülálló, hanem Európában is kevés példa van arra, hogy egy múzeum imázsfilmet készít magáról.
A következő évek során minden esztendőben elkészül egy-egy rész. Az első részben, egyetlen elem kivételével (ez legyen a jövő év meglepetése) mindenre történik utalás. Az első rész egy olyan pillanatot ragad meg, amikor a múlt dicső emberei találkoznak a jelen kíváncsi vendégeivel.
A film elkészítése nagy előrelépés. Létrehozásában nem volt különösebb nehézség, minden gördülékenyen ment. Minden részt vevő, az alkotók első szóra a feladat mögé álltak. A Weöres Sándor Színház színészei, a film alkotói, rendezője (Kaczmarski Ágnes), kreatív munkatársa (Oroszy Csaba) közösen és elegánsan hozták létre a múzeum szempontjából egyedülálló vállalkozást. A háttérben egy-egy apró mozdulattal T. Takács Tibor segítette a munkát. A film zenéjét a Savaria Szimfonikus Zenekar biztosította.
A művészek és a múzeum munkatársainak összefogása egy a múzeumi világtól talán egy kissé távolálló, de a sárvári Nádasdy Ferenc Múzeumra mindenképp jellemző, kedves alkotás létrejöttét eredményezte.