A Magyar Dal Ünnepén, 2013. szeptember 8-án Kassán, tartja lemezbemutató koncertjét a Szvorák Vokál A capella. Az album a Kultúrpart Stúdióban készült.
A capella dalok, beszédes szobrok, sajátos mozdulatok kelnek életre a tervezett kassai előadáson. Nemcsak műfajok barátságos egymásra találásának lehetnek tanúi, de egy izgalmas utazásnak: térben és zenében.A legszebb, legősibb és legőszintébb hangszer az emberi hang. A zene, a dallamok nem ismernek határokat, így ez a koncert egy önfeledt éneklés és testvéri látogatás lesz különböző magyar dallamcsaládoknál, a Kárpát-medence népeinél, betekintés a régi zene századaiba és egyházi énekeinkbe.
Az elhangzó áthallások, variánsok vándorlása egy zenetörténeti összefoglaló, ahol magyar népdaltípusok találkoznak egymással, de megszólalnak a mellettünk élő népek dalai is egymás után és egyszerre magyar párjukkal. Kassán kiemelt hangsúllyal szólnak majd a szlovák-magyar népdalpárhuzamok, vetélkednek virágénekek, valamint egyházi dallamok népiesülve hajlanak át népdalokká.
Az énekek abból a mélységből szólnak, ahol egyek vagyunk: születésben, halálban, szerelemben, ünnepekben. A dalokban vándorló üzenet e tágabb hazában a "vox humana" küldetését vállaló mindenkori kisebbségek hitvallása is. Akik követik az üzenet útját, élmény gazdag utazáson vehetnek részt. Szvorák Katalin és tanítványai nemcsak „elénekelnek" valamit, hanem megszólaltatnak. Nemcsak előadói az énekeknek, hanem mintegy újrateremtői, hangzó életre keltői.
A Liszt Ferenc-díjas és Kossuth-díjas Szvorák Katalin koncertjén közreműködnek egykori növendékei: Orbán Johanna, aki énekegyüttest alapított és lemezeket jelentetett meg, Paár Júlia, a Tárkány Művek fronthölgye és Tímár Sára Junior Príma - díjas énekes, akit 6 éves korától tanított Szvorák Katalin. Egyes énekek illusztrátora Méhes Csaba pantomim művész. A színpadtervet Pistyúr Imre Munkácsy-díjas szobrászművész álmodta meg.
A Kőfaragók Példabeszédét elmondja Kudlik Júlia újságíró, aki nemrég készített közös lemezt Szvorák Katalinnal.