A Cimbaliband és vendégei (Sebestyén Márta, Talamba Ütőegyüttes, Fricska Táncegyüttes, Szirtes Edina "Mókus", Lukács Miklós és Oláh József) ízletes borokhoz társítanak felejthetetlen muzsikát a MOM színpadán, szeptember 6-án.
El lehet-e magyarázni a bor ízét? Lehet-e szavakba önteni mindazt, ami egy igazán különleges bor kóstolása után átjárja a testet? Erre tesznek kísérletet szeptember 6-án 19:30-tól különleges sommelierként a Cimbaliband zenekar tagjai és vendégeik. A Vinofolk – a világZENE borÁSZai címre hallgató rendezvényen a zene nyelvére fordítják le a magyar bort. Bátran felhasználják a Kárpát-medence színes folklór dallamvilágát, fűszerezve különböző zenei műfajokkal, látványos vizuális elemekkel, tánccal és nem utolsó sorban az egész produkciót összefogó varázslatos magyar hangszerrel, a cimbalommal.A zenekar tagjai és a vendégek elhozzák kedvenc borukat és egy-egy dallamon keresztül meg is „kóstoltatják" azt a közönséggel. Az est végén pedig egy igazi borkóstolón bárki megízlelheti a műsorban szereplő borokat és igazolhatja, mennyire hiteles sommelier a muzsika!
Akik ebben a zenés-boros kalandban segítségükre lesznek:
Cimbaliband – A „Petőfi Rádió 2013-as év felfedezettje"
Egy igazi "multikulti" zenekar. Zenéjükben a modern kelet-európai életérzés keveredik a népzenével. Szerb harmonikás, magyar hegedűs, roma nagybőgős, sváb-magyar cimbalmos és gitáros, mindez egy sejtelmes női énekhanggal és egy jazzdobossal megfűszerezve. Zenéjük forrása a magyar népzene, klasszikus zene, jazz, balkáni népzene, rock'n'roll – és muzsikájuk alapja egy varázslatos magyar hangszer: a cimbalom és aki megszólaltatja, Unger Balázs.
Sebestyén Márta – „A magyar kultúra nagykövete"
Születése óta a zene bűvöletében él. Mára már világhírű művész, aki a legrangosabb koncerttermekben lép fel. Minden magyarországi díjat megkapott, amit egy művész elnyerhet. Énekel a több Oscar-díjjal kitüntetett Angol Beteg c. filmben és a Deep Forest Grammy-díjas világzene albumán is. Énekelt a japán császár előtt, de a spanyol király és az angol uralkodó is megismerhette általa a magyar nép dalait. Igazi kulturális nagykövete hazánknak – és nem mellékesen Borlovag.
Lukács Miklós (cimbalom) – „Keze nyomán újjászületik a cimbalom"
Virtuóz játékában a népzene és a jazz izgalmas találkozásának lehetünk tanúi. Kilenc éves volt, amikor az első díját nyerte cimbalomjátékáért, a Rácz Aladár versenyen. Klasszikus zenei tanulmányokat folytatott, de korán kialakult érdeklődése a jazz, az improvizatív muzsika iránt. Saját kvintettjén túl számos neves formációban játszott és játszik. Unger Balázs, a Cimbaliband „frontembere" példaképének tekinti a cimbalom nagymesterét. Ritka, hogy egy színpadon szólaljon meg egyszerre két cimbalom - a Vinofolkon azonban ez is megtörténik – igazi cimbalomversenyre számíthatunk!
Szirtes Edina „Mókus" – „Szerelem és kínai filozófia, égbemászás és földönjárás, misztérium és vagányság"
A hazai világzenei élet egyik legrendhagyóbb személyisége. Hol folkos, hol sanzonos, hol keleties, hol kortárs zenés hangzásban utazik, de markáns hegedűfutamai és sodró énekhangja mindenféle áramlatokon felül emelik. Zenekara, a Fabula Rasa és a Cimbaliband már többször játszott együtt, innen a jó kapcsolat. Legutóbbi lemezükön Unger Balázs is közreműködött.
Oláh József – „Három szó elég megmondani, mi a Parno Graszt : sugárzás, őszinteség, közvetlenség"
A fővárosi értelmiség egyik fő világzenei kedvence, de egy pillanatra sem szakadt el a paszabi gyökerektől. Az Ungerground lemezbemutató-koncert vendége volt. Oláh József Parno Graszt nevű zenekarában is muzsikált már Unger Balázs, az Ez a világ nekem való című lemezükön pedig ő cimbalmozott.
Talamba – Világrekorderek a színpadon – 862 ütés 1 perc alatt
Magyarországon egyre népszerűbb az 1999-ben alakult együttes. Az öt fiú már a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán barátságot kötött, és míg tanulmányaikat végezték, kreativitásuk, ötleteik és elképzeléseik hasonlósága sikeres csapattá kovácsolta őket. Céljuk a zene megszerettetése az emberekkel, ütős hangszerek segítségével. Ehhez nélkülözhetetlen eszközük a humor. Igazi zenei különlegességet ígér a Vinofolk - egyszerre, egy színpadon szólalhat meg a cimbalom és vibrafon, marimba, és a xilofon , amire világszerte alig van példa.
Fricska – „Erő és virtuozitás a színpadon – érzékien magyar. Felejthetetlen élmény"
A Fricska Táncegyüttes 2009-ben alakult, az Aranysarkantyú díjas Moussa Ahmed vezetésével. A Cimbaliband állandó vendégei, közös műsoruk a Szívtánc, amelyben zene, tánc, szerelem vegyül eggyé, leomlanak a határok és körbeutazzuk a világot térben, időben és zenében.