A Londoni Egyetem könyvtára aukcióra bocsájtana négy korai Shakespeare kiadást. A bejövő 3-5 millió fontból (1-1,8 milliárd forintból) a kutatási gyűjteményt bővítenék.
A könyvtár felvetése, miszerint elárvereznék Shakespeare drámáinak ritkaságnak számító, korai nyomtatott példányait, országszerte felháborodás keltett. Erős ellenvélemények születtek a döntéssel kapcsolatban: egyesek „példátlanul rossznak", mások „egyáltalán nem igazolhatónak" tartják a javaslatot, ami „négy ikonikus és egyedülálló könyv magánkézbe kerülését" eredményezi.Shakespeare négy első kiadványát Sir Louis Sterling adományozta 1956-ban a Senate House Library-nek. Most azonban a könyvtár tervbe vette, hogy a könyvritkaságok eladásával (amelyből 3-5 millió font bevételt remélnek) a történelmi kutatási kollekció könyvállományát gyarapítanák.
„Sir Louis Sterling komoly pártolója volt a gyűjtemény frissítésének, és hiszünk abban, hogy támogatta volna az újabb darabokba való beruházás tervét" - mondta el az egyetemi könyvtár szóvivője. „A Senate House tulajdonában marad további hét korai Shakespeare-kiadvány, amelyeket semmi esetre sem adunk el."
A könyvtár azt állítja, még nem született meg a végleges döntés, hogy eladják-e az értékes darabokat, és jelenleg is zajlanak a tárgyalások a tudományos körökkel. Ennek ellenére a kiadványokat már lefotózták és be is árazták a Bonham aukciós ház megbízásából.
Forrás: The Guardian