Film készül Kincsemről, a csodalóról, a tervek szerint mintegy 30-60 millió dollárból (6,5-13 milliárd forintból) megvalósuló alkotást 2015 tavaszán mutathatják be - hangzott el az előkészületekről tartott szerdai budapesti sajtótájékoztatón.
A film forgatókönyvét Bereményi Géza írja, a dramaturg Szőcs Géza költő, a miniszterelnök főtanácsadója, rendezőnek pedig egy Oscar-díjas alkotót kérnek fel.Losonci Gábor producer elmondta, hogy az öt ország koprodukciójában készülő filmben két Oscar-díjas színész is játszik majd, de nevüket - akárcsak a rendezőét - egyelőre nem árulta el. A forgatás 2014 tavaszától októberig tart, a bemutatót 2015 tavaszára tervezik.
Elhangzott, hogy az alkotók nem fordultak támogatásért a Magyar Nemzeti Filmalaphoz, a költségeket támogatók bevonásával fedezik.
Kincsem, a verhetetlen csodakanca 1874-ben Tápiószentmártonon, Gróf Blaskovich Ernő birtokán született. Angol telivér volt, mely ma is a világ legelterjedtebb kultúrfajtája. A fajta a XIX. században, a "legnagyobb magyarnak", Gróf Széchenyi Istvánnak köszönhetően került Magyarországra, aki ezzel megteremtette hazánkban a lovassportot.
Annak ellenére, hogy a Blaskovich családban mindenki lovakat tenyésztett és hajtott, Kincsem tehetségét mégsem ismerték fel, így egyéves korában gazdája el akarta adni, de senki nem vette meg. Ennek köszönheti csodás karrierjét. Kétévesen már versenyzett és győzött, innentől kezdve 4 éven át - 1876 és 1879 között - 54 versenyen vett részt és mindig legyőzhetetlennek bizonyult. Ez a teljesítmény azóta is példátlan a lóversenyzés történetében. Mindez nem csak akkori tulajdonosának, hanem az egész magyar állattenyésztésnek szerzett hírnevet, megbecsülést szerte a világon.
Kincsem versenykarrierje során beutazta egész Európát. Sokszor levegőtlen vagonokban zötykölődött órákon keresztül és mégis mindig ő volt a legjobb. Gazdája - barátai unszolására - elvitte Goodwoodba is, ahova már 36 győzelem után érkezett. Az angol bukmékerek mégis lebecsülték Kincsem gyorsaságát, így Blaskovich jelentős mennyiségű pénzt nyert az ottani 3 futamon. Hatéves volt, amikor a lábai már nem bírták az iramot, ezért a ménesbe került, és kitűnő lovakat adott az utókornak. 1879-ben vonult vissza, majd 8 évvel később, 13 évesen hajtotta örök nyugovóra a fejét. Emlékét a gödi Kincsem-emlékpark, és a Kincsem Park őrzi.