A Goda Gábor által rendezett, márciusban bemutatott "egy meg egy az egy" - Tibornak szeretettel című darab újra látható a Trafóban október 3-án és 4-én.
Goda Gáborral készült interjúnk itt olvasható.
„...Az előadás célja a tér instrumentálása. Nos, annyi bizonyos: Goda a Cage-iánus komponista módszerével gondoskodott az alapzajról. A porcelánok finom koccanása a szüneteket is hangossá teszi. Az elkövetkezendő közel másfél óra pedig zsúfolt események kollázsa, mozaikos alá-, fölé- és mellérendelése, csak győzzön a néző mindenre figyelni. Korábbi előadásokat, performanszokat idéz a megváltozott körülmények és jelentések tükrében, a csészék zörgésének zenéjében.." (Komjáthy Zsuzsanna, tanckritika.hu)
„A Goda-opusok mindig teret nyitogatnak, idővel játszanak, egy (meg egy az egy) tipikus világuk van, nem is lehetne több abban a holisztikus egységben, ami Goda művészetfelfogását régóta jellemzi. Teljesen mindegy, hogy Ulysses nappalijába, Don Quijote mauzóleumába vagy a rókatündérek várába látogatunk el folyamatos beavatásban részesülő tettes (értsd: tettekkel részt vevő) társakként, mert egy a lényeg: az emberi létezés egységére érezhetünk rá a performansz közben - függetlenül a megjelenített szerepek korától, nemétől, társadalmi státusától." (Kutszegi Csaba, szinhaz.net)
A nézőtér és a színpad kettőse sok kis szigetté oldódik: a közönség asztalok körül ülve figyeli a tér különböző pontjain kibontakozó jeleneteket. Az előadás Leszták Tibornak, a MU színház 2008-ban meghalt alapítójának szól arról, amit ő, és még sokan kerestünk, keresünk: egy meg egy az egy.
„Goda így summázta tizenöt szereplős produkcióját: „Olyan képek sorozata, amit szerettünk, vagy szerettünk volna". Nem tette hozzá, mert szükségtelen, hogy kivel. A nyolcvanperces „audiovizuális fizikai színház" abszurd, kockázatos, váratlan, meghökkentő, vicces, költői, eredeti szkeccsek füzére. A közös, legfőbb jellemző azonban az egyszeriség. Amely ugyanúgy nyert mélyebb, szimbolikus-szakrális értelmet, mint az emberekre hányt földhalom, és a gyöngyvászonra vetített film a Trafó épületéről, zugairól, tereiről." (Horeczky Krisztina, Népszabadság)
Alkotók és előadók: BODÓCZKY Antal BOROSS Martin, DEBRECZENI Márton, FERENCZ Krisztina, GOLD Bea, JÓNÁS Vera, JUHÁSZ András, KOCSIS Gábor, MÓZES Zoltán, NAGY Ágoston, TÉRI Gáspár, TUCKER András, VARGHA Márk Péter, VIRÁG Melinda Rendező: GODA Gábor