Az olvasottság nem publikus.

Kultúrpart

  •         
  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció

Kultúrpart

  • Film
  • Színház
  • Irodalom
  • Zene
  • Tánc
  • Folk
  • Képző
  • Podcast
  • Videó
  • Gyermek
  • Produkció
Retró járművek lepték el Budapestet

Retró járművek lepték el Budapestet

Kultúrpart a szerző friss bejegyzései 2013. 09. 30.
Magyar tehetségek is a reflektorfényben a Bartók Világversenyen
2025-06-24 12:28:09

31 fiatal zongorista, köztük hat magyar lép pódiumra idén szeptemberben a Zeneakadémián megrendezett versenyen.

Világsztárokkal és hazai ikonokkal búcsúzik a nyár Szegeden
2025-06-23 11:34:56

Világsztárok, hazai kedvencek, több mint 200 fellépő, öt nagy színpad és négy napnyi megállíthatatlan buli

Új gasztrokaland a Street Kitchen és az UNICEF együttműködésében
2025-06-21 06:00:00

Közös főzések, új kultúrák felfedezése, és egy jó ügy támogatása. Az UNICEF havonta egy új ország

Benson Boone letarolja a nyarat – itt az új album és videóklip
2025-06-20 11:29:57

Benson Boone nem kegyelmez 2025 nyarának: új albuma, az American Heart mély érzelmekkel, nagyívű dallamokkal és

további bejegyzések a szerzőtől »

Több mint százéves villamosok és sárga színű trolibuszok tarkították a hétvégén a főváros forgalmát. Nyílt napot tartott a villamos- és trolibusztelepen a Budapesti Közlekedési Központ és a BKV.

A régi szerelvényeket azért is hozták elő, mert 80 éve indultak az első trolibuszjáratok Magyarországon. Az 1960-as évektől közlekedő trolira felszállni felért egy akrobatamutatvánnyal. A százegy éves villamosok a legforgalmasabb vonalakon szállították az utasokat.

Fotó: hamster.blog.hu
„Egy orvosi alkalmassági vizsgálaton kellett átesnünk, valamint egy egész napos pszichológiai teszten, ami elég kemény, és a mai napig nem változtattak rajta. A százötvenkét centit el kellett érni, és volt egy súlyhatár is" – foglalta össze a kritériumokat vasárnap a Híradónak Tőrös Lászlóné trolivezető. Villamos- vagy trolibuszvezetőnek lenni a nehézségek ellenére is népszerű szakma volt a múltban.


A forgalomba álló régi trolikat most a gyerekek is vezethették. A nosztalgiajáratokon utazni életkortól függetlenül mindenkinek jó szórakozást jelentett a hétvégén. Emellett a hétvégi nosztalgiajáratok megnövelték a tömegközlekedés forgalmát Budapesten.

„Turisztikai szempontból komoly színfoltot adnak a régi járművek. Szerintem többezres látogatottságunk volt a két nap alatt" – jelentette ki Fodor Illés, a rendzvény szervezője.

A rázós öreg trolikat és villamosokat részben magángyűjtők őrizték meg, a BKV pedig folyamatosan újítja fel a nosztalgiaszerelvényeket.

Forrás: Hirado.hu

tovább
Facebook Tumblr Tweet Pinterest Tetszik
0
Budapest Évforduló Lavór Közlekedéskultúra

Ajánlott bejegyzések:

  • A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus A lélek hangja Harlem szívéből – Motown klasszikusokkal tér vissza a gospelkórus
  • Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi Az ázsiai gyógyító regény az új skandináv krimi
  • Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez Exkluzív interjút adott Jennifer Lopez
  • Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban Szabad ég, szabad gondolat, szabad élmény – Nyári színház a Városmajorban
  • Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás Május 19-én nyitja meg kapuit a Gustav Klimt: The Immersive Experience interaktív kiállítás

A bejegyzés trackback címe:

https://kulturpart.hu/api/trackback/id/tr967923888

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Tovább a Facebook-ra

A Kultúrpartot 2024-ben a Magyar Művészeti Akadémia támogatta.

mmalogoc_1_ketsoros.jpg

Legolvasottabb

  1. Megdöbbentő fotók a néptelen fővárosról
  2. Top 10: ezek a legjobb szerelmes filmek
  3. A 10 legütősebb drogos film
  4. Megjöttek a meztelen hősnők
  5. Meztelenség és anatómia
  6. A forradalom egy holland fotós szemével
  7. A legizgalmasabb fotók 2015-ből
  8. Meztelen fővárosiak
  9. Készülőben a nagy meztelen album
  10. Nézd meg a 48-as szabadságharc hőseiről készült fotókat!

Hírlevél feliratkozás

Kultúrpart Csoport

  • Kultúrpart Produkció
  • Kultúrpart Kommunikáció
  • Rólunk

Kapcsolat

  • Impresszum
  • Partnereink
RSS Facebook Twitter
süti beállítások módosítása
Dashboard