A müncheni Museum Brandhorstban szeptember közepén nyílt kiállítás a legendás pop art művész és az írott szó rejtélyes kapcsolatát térképezi fel.
A világ számos múzeumában láthattunk már kiállításokat, amelyek Andy Warholt állították a középpontba. A legújabb német tárlat érdekessége, hogy olyan oldaláról mutatja be a képközpontú művészt, ahogy a közönség még nem ismerte.Nem kell nagyon megerőltetnünk a fantáziánkat, hogy elképzeljük, ahogy Warhol végiglejt az újságstandon, a legújabb divatlapokat bújja, vagy a szenzációhajhászó napilapokban kutat újabb tragédiák után. De vajon mihez kezdhetett a tömegkultúra művésze egy jó könyv társaságával? Milyen művek sorakoztak a könyvespolcán? Hogy hatottak az olvasmányélményei sokszínű festményeire?
A Museum Brandhorst most először mutatja be Warhol könyveinek világát a '40-es években töltött diákkorától kezdve egészen 1987-es haláláig. A művész a tipikus warholi módszerekkel hozott létre egyedi látványvilágot giccs és avantgárd művek borítóira, valamint szakácskönyvekre és kísérleti irodalomra egyaránt. A kézjegyét viselő képek pedig még a legelvetemültebb szövegeket is megmentették a végső feledésbe merüléstől.
A müncheni Museum Brandhorst Az olvasó Andy Warhol (Reading Andy Warhol) című kiállítása január 12-ig látogatható.
Forrás: Huffington Post